| Ranvirr a întrebat:

Mă numesc Georgiana și am 17 ani, am un iubit de 19 ani și suntem împreună de 6 luni, îl iubesc foarte mult și nu l-as părăsi niciodată dar părinții mei nu sunt de acord cu relația noastră. Spun că sunt prea mica pentru o relație și nu accepta deloc, nu știu ce să fac. Poate puteți să mă ajutați să iau o decizie, să îmi ascult părinții sau sa lupt pentru el. Ne iubim foarte mult, e prima mea iubire și nu vreau sa o pierd din cauza părinților mei, ei vor un băiat de la oraș cu bani și nu mai știu ce. Eu nu îmi doresc asta, vreau doar să mă iubească și să fie alaturi de mine mereu. Spuneți ce sa fac că nu mai știu, toată ziua mă cert cu ai mei, mai ales mama.

Răspuns Apreciat de Editori
| Anonim2136493 a răspuns:

Doi oameni care se iubesc pot construi impreuna averea. Niciodata nu trebuie sa cauti un barbat dupa portofel! Daca parintii tai tocmai asta te incurajeaza sa faci vezi-ti de treaba ta. Tu esti cea care vei trai langa barbatul respectiv si tu trebuie sa il alegi dupa ce iti place tie. Decat unul cu portofelul gros care nu da doi bani pe tine, mai bine cineva modest care te face sa te simti cea ai iubita din lume!

Asta nu inseamna ca trebuie sa le intorci spatele parintilor tai. Incearca sa le explici ca va veti descurca impreuna si ca nu au de ce sa isi faca griji. Stiu ca e greu sa porti o discutie cu ei, dar dupa un timp, vor intelege si te vor sustine pentru ca esti copilul lor.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Păi dacă asta le e problema, că nu e de la oraș cu bani părerea mea e că n-are rost să-i asculți. Dar să n-ajungi în punctu să strici relațiile cu ei că ai abia 16 ani și abia 6 luni de relație, când o să fie vorba de ani nuștii ce se alege, băieții sunt temporari da părinții sunt pe viață. El oricând se poate plictisi de tine sau să-și găsească pe alta, ori chiar tu, dar părinții nu văd alt copil și ajung să te înlocuiască cu el știi ce zic laughing) trăiește-ți acolo povestea de iubire că-i o experiență frumoasă dar fii conștientă că se poate termina

| Grtj a răspuns:

Eu zic sa lupti, daca el te iubeste cum il iubesti tu, si merita sa lupti pentru el atunci lupta.

| Grtj a răspuns:

Eu nu zic sa faci ce ti-am zis.ti-am dat o idee. daca tu simti ca merita atunci lupta