| anonim_4396 a întrebat:

Am o relatie de 1 luna cu un baiat.eu am 14 ani.va rog nu ma criticati...stiu ca unii dintre voi imi vor spune ca nu e varsta dar eu il iubesc si nu vreau sa ma despart de el.de ce sa ma despart? pai parintii nu sunt de acord sa am iubit la aceasta varsta si... tata ma amenintat ca ma bate daca ma mai vad o singura data cu el.va rog sa ma ajutati

5 răspunsuri:
| HBK a răspuns:

Stai linistita, nu te critica nimeni, poate decat parintii.Ca sa eviti astfel de conflicte, ar fi totusi bine sa faci si tu un mic sacrificiu, sa va vedeti mai rar. Daca chiar va iubiti, dragostea ramane chiar si dupa ceva timp in care nu-ti vezi persoana iubita.Imparte-ti timpul atat pentru el, cat si pentru alte lucruri sa vada parintii tai ca nu numai baiatul iti ocupa timp.

| soricica a răspuns:

De ce sa te criticam? Prima mea relatie putin mai "serioasa"big grin a fost tot la varsta ta si tot asa parintii aveau de comentat.
Vorbeste cu ei, spune-le ca tii la el. Inceraca sa iesiti ziua, nu seara si daca te suna sau ceva de genu, raspunde [eu nu raspundeam si avea certuri groaznicebig grin]. Poate il aduci si acasa sa il prezinti parintilor, nu ar fi o idee rea, asa le vei arata ca el are grija de tine si nu e niciun motiv de ingrijorarebatting eyelashes.
Bye:*

| Unique_8782 a răspuns:

Pfff... majoritatea au avut "prima relatie" la varsta asta happy asa ca nu e nimic grav! iubire nu stiu cata e thinking dar in fine, de ajutat te poti ajuta doar tu explicandu`i tatalui tau ca nu faci nimic neobisnuit doar te intalnesti cu un baiat, va duceti la un suc, sa va plimbati, poate o sa inteleaga! :*

| alyn_5885 a răspuns:

Parintii tai nu isi doresc sa fii cu el pentru ca te considera prea mica si le e frica ca nu esti constienta de anumte lucruri ce pot face baietii unor fete " fara experienta". Te indeparteaza de el pentru a te proteja pe tine. Tu daca tii mult la acel baiat, prezinta-l parintilor tai, ca sa vada ca e un baiat cu capul pe umeri, arata-le ca esti mai constienta si matura in gandirea ta decat o cred ei si ca esti capabila de a avea un prieten chiar si la o varsta frageda

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu imi amintesc ca am patit asta pe la 15 ani(acum am 18). eu i-am luat la o discutie pe amandoihappyle-am zis ca pot avea incredere in mine:Xca nu e ceva anormal atata timp cat stati cumintibig grinte pup take care:*