| PauLa.M a întrebat:

Ma numesc Paula si acum cateva saptamani am terminat definitiv cu iubitul meu in varsta de 22 de ani. Am fost impreuna 2 luni, la inceput am fost foarte indiferenta, dar am inceput sa tin foarte mult la el fara sa vreau. El a inceput sa se poarte mai rece, eu am inceput sa-l mint, sa ies cu prietenii lui sa-l las sa ma vada cu ei, sa beau, sa-l stesez cu telefoane si mesaje chiar si dupa ce mi-a zis ca s-a teminat. Am facut gesturi de genu' sa incerc sa ma sinucid doar ca sa auda el si din mila sa fie din nou cu mine, am plecat din oras fara sa stie nimeni nimic de mine, dar tot nu m-a cautat. Imi zice in ultimul timp ca ii place sa faca sex cu mine si vrea sa ne mai intalnim, dar cand il sun insisten ma jigneste, apoi ma suna si-mi cere iertare. Spune ca am gresit foarte mult, ca l-am facut de ras la prietenii lui cand ma considera iubita lui, chestii de genu. Ideea este ca NU stiu ce sa mai fac sa-l aduc inapoi langa mine. Cateva sfaturi ar fi bine venite.

Răspuns Câştigător
| elena a răspuns:

Heeeeeeeeeeeeeeei, tinerete...
Pentru doua luni de stat cu un barbat vrei sa te sinucizi? Crezi ca merita? Ia "crapa" ochii mari, lasa bautura, lasa telefoanele si mesajele aiurite, lasa-i pe prietenii lui/sunt la fel ca el/, fa-ti un nou cerc de prieteni de varsta ta sau cu putini ani mai mari dacat tine si cauta si alte distractii adiacente sexului.
Sigur ca ii place sa faca sex cu tine si nu dragoste, pentru ca a dat de "prospatura", de "carne tanara", vrei sa sa impace cu tine si sa te dea si prietenilor lui? Atentie, din dragoste pentru el, la tot ce-ai scris tu pana acum, ai fi in stare sa faci asa ceva.
Lasa-l, te cred ca este bun la pat, pentru ca altfel nu ai muri dupa el, dar nici chiar asa...Lasa-l, rupe acesta legatura...hmm, de doua luni si treci si-ti fa alta viata...gandeste-te putin la reputatia ta dar si la viitorul tau de femeie. S-auzim de bine...

17 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Paula, nu vei putea sa-l aduci langa tine, cel putin nu asa cum iti doresti tu. Daca ai incercat sa-l santajezi cu sinuciderea doar pentru asta, el si-a pierdut respectul fata de tine, de-acum inainte nu va mai crede nimic din ceea ce spui sau faci. Se va gandi mereu: ce daca plange, se preface, nu s-a prefacut si ca se omoara? Sau: ce daca spune ca o doare, se preface, a fost ea in stare sa incerece sa se omoare...
E adevarat ca ai gresit foarte mult in acesta relatie, ca ti-ai batut joc de tine, de el si de relatie.
Eu zic sa o lasi balta, sa-ti iei un an-doi de pauza in care sa-ti pansezi ranile, sa te vindeci sufleteste si apoi iti vei gasi o alta relatie in care sa nu mai faci aceleasi greseli.
Nici o femeie de pe lumea asta n-a tinut langa ea un barbat cu sinuciderea. Cateva au murit incercand, altele au mai pastrar o vreme o relatie muribunda fiindca tipului ii era mila de ele sau frica sa nu le aiba pe constiinta si, curand, totul s-a dus de rapa. Unele n-au acceptat si au ajuns pe la spitalul de nebuni, altele au suferit, au inteles, au invatat si n-au mai comis aceeasi greseala.
Daca vei bea si iti vei batjocori trupul si sufletul, doar tu vei avea de pierdut. Incet-incet vei ajunge o epava, barbatul asta va pleca de sila de langa tine si s-ar putea sa fie prea tarziu pentru tine.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Dupa parerea mea mai bine l-ai lasa in pace si ai cauta pe altcineva... Nu merita sa-ti bati capul... Nu stiu ce fel de om e el... Poate trece peste fazele care s-au intamplat? Care le-ai facut? Tu poti trece peste jignirile lui? Sau iti plac? Tututor ne place sa visam uneori... Sa speram ca va fi bine si frumos... Si pana la urma tot noi suntem cele care suferim pentru ca nu vrem sa vedem adevarul. Crezi ca merita?

| anaid a răspuns:

Dupa ce i`ai facut... ii este teama sa se intorca langa tine. Daca tu incerci sa te sinucuzi iar? O sa se simta vinovat. El considera ca daca o termina cu tine viata lui va reveni la normalwinking

| PauLa.M explică:

Nu vreau sa renunt la el!

| PauLa.M explică:

Asa asta stiu deja, si stiu ca am gresit la toate fazele pe care le-am facut, tot ce vreau sunt niste sfaturi sau ceva de genu' sa-l fac pe el sa se intoarca la mine fara sa ma rog prea mult de el.

| PauLa.M explică:

Si daaa...stiu ca nu poti tine pe cineva cu FORTA langa tine, dar in cazul de fata nu vreau sa fiu atat de realista si vreau sa cred ca se mai poate face ceva pentru o sansa de impacare!

| PauLa.M explică:

Incercati sa evitati va rog raspunsurile de gen "lasa-l" "vezi-ti de viata ta". vreau sa ma impac cu el, nu sa renunt la el.

| PauLa.M explică:

Elena, nu e vorba de faptul ca e bun la pat, e vorba despre modul in car vorbea si se comporta cu mine!
Dupa parerea mea o relatie DAA se bazeaza pe sex, dar nu in exces!

| PauLa.M explică:

Draga*

| cyufulyky a răspuns:

Lasa-l...

| cyufulyky a răspuns:

Lasa-l...

| DMV a răspuns:

Un sfat: Get a life! Si un hobby te-ar ajuta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sal lasi balta, ai sa gasesti pe cineva sa te merite nu sa te doreasca doar pentru sex, apoi tu te-ai comportat cu adevarat foarte urat. Viata e un dar si merita sa traiesti cum se cuvine, mai bine incearca sa-l uiti ar fi cea mai buna metoda caci chiar daca te vei intoarce cu el, nu va face altceva decat sati reproseze mereu cat de mult l-ai ranit...cand el te va rani pe tine...gandeste de doua trei oro apoi pune in practica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi ar cam trebui sa incerci sa ii ceri lui iertare sh sa ii spui ca tu nu mai lasi sa se intample ce s-a intamplat poate asa va impacati am patit-o si eu!winkingbafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sant baiat si iti spun :
Esti proasta! TOT CE DOREA este sa ti o traga! iar cand il suneai si o tragea cu altcineva de aia te jignea.

Cautati altu! iar genul ala cu iarta draci nu stia ce face... mi se pare o prostie.
Te a lasat, vezi de poteca ta, sunt milioane de baitei care vrea sa stea cu tine (ma refer la cei buni)

Si nu cauta baieti care arata misto si vb frumos ca aia sunt smecheri cauta unu care nu arata bine.

| ankabibi a răspuns:

Pai eu as zice sa il lesi in pace pentru ca peste ceva timp o sa vina el sa te caute si o sa se intereseze de tine si o sa fiti din nou impreuna te asigur ca asa am patit si eu si nem tot despartit dar acum suntem iar impreuna si sunt sigura ca iar o sa ne despartim si tot asa...si mai ales daca ti-a spus ca vrea doar sa faca sex cu tine sau ii place inseamna ca ne te iubeste si doar te foloseste...Lasal in pace ca o sa regrete du pa sunt sigura

| diana_4415 a răspuns:

Poi ai incercat sa vb cu el sa ii spui ca iti pare rau sh ca nu ia sa mai lasi sa se intample aceste lucruri dar ai grija cum vb sau putea sa o faci sh mai rauwinking bafta