| Sara2 a întrebat:

Toata lumea ma critica, ma jigneste, ma cert zilnic cu parintii cu iubitul, si in astfel de situatii mi-au intors spatele chiar si cei mai buni prieteni, nu ma iubeste nimeni nu mai suport viata asta de rahat ce pot sa fac? imi vine sa beau pana nu mai stiu de mine apoi sa ma sinucid, adesea beau si plang

Răspuns Câştigător
nony
| nony a răspuns:

@alinutza, nu vreau sa-ti tin lectii de moralitate, oricum nu m-ai intelege dar iti voi arata o poza care spune mii de cuvinte in locul meu.
http://www.impactlab.com/wp-content/uploads/2009/06/starving_children.jpg

Ar da orice sa fie iubit, ar da orice sa traiasca.

13 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Alinuta fiecare cearta cu cei dragi are un motiv pentru care si tu ai o parte mai mica sau mai mare de vina. Incearca sa fii mai atenta cu ei si sa le faci pe plac. Incearca sa fii tu asa cum esti in fata lor. Fii sincera si spune-le cand ai ceva pe suflet pentru ca sa nu interpreteze gresit. Fii sigura ca sunt multi care tin la tine. Oricine are probleme. Cea mai mare comoara a oricui sunt prietenii adevarati. Incearca sa iti recastigi prietenii chiar daca pentru asta mai lasi si de la tine. Nu mai bea pentru ca nu rezolvi nimic. O sa vezi ca o sa fie bine. Stiu ca e greu pentru ca am trecut si eu prin asa ceva dar uite ca am avut rabdare si am incercat sa ma schimb si acum e mult mai bine. Parte din problemele tale sunt din felul tau de a fi. Cauta sa gasesti un raspuns la intrebarile tale. Raspunsul este in tine deci nu il mai cauta in alta parte.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Deocamdata, iti sugerez sa te uiti pe yt, la Best video cat, si celelalte, apoi papa o ciocolata, si fa-ti o autoanaliza, ca sa intelegi unde gresesti, (eventual intreaba si pe cei cu care ai probleme) si apoi incepe sa te schimbi, nemaifacand ce nu e ok! Success!

| Artemiss a răspuns:

Eu nu cred ca nu te iubeste nimeni.Si de ce sa bei, sa te sinucizi? Crezi ca e o solutie? Ia si infrunta viata!
Si scuze ca iti spun, insa daca te certi cu toti undeva la mijloc e si vina ta.Fii mai calma, si nu te mai consuma atata.
Si sa stii ca viata nu e de rahat! E doar un drum cu hopuri mai greu sau mai usor de trecut. Poate azi un hop ti se pare cat un munte, insa incearca sa il escaladezi!

| psihox a răspuns:

Apropo, se pot folosi grasimile la alcool, incetinesc efectele si le diminueaza. Atentie la grasimi, numai cu masura ca si cantitate. De ce nu-ti vezi de viata ta? Te-ai mai calma. Ce ai facut oamenilor de te cearta?

| r8driver a răspuns:

Alcolul dauneaza grav sanatatiwinking Incerc sa te iubesc eu daca promiti ca te lasi de baut si nu te mai sinucizibig grin

| deyanne a răspuns:

Bautura dauneaza grav sanatatii si ideea cu sinucisul mi se pare deplasata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viata e facuta sa treci si prin bune si prin rele.Nu poate fi mereu bine. O zi e mai buna, alta e mai proasta.Nu trebuie sa te lasi batuta cand apare cate o problema. O sa fie bine si pentru tine.Am fost in situatia ta de nenumarate ori cand credeam ca totul se prabuseste peste mine.Si am scapat.Trebuie sa intelegi ca TU esti cea mai importanta si ca trebuie sa faci in asa fel incat TIE sa iti fie bine. Nu te lua dupa X sau Y si fa ce crezi tu ca e mai bine.Intelege ca sinuciderea nu este nici pe departe o metoda de a rezolva problemele. Dumnezeu ti-a dat viata ca sa o pretuiesti, iar clipele grele ti le da ca sa te puna la incercare! Ai incredere in tine! Va fi bine! Nu imediat, dar o sa inceapa sa iti fie din ce in ce mai bine daca reusesti prinzi incredere in tine! Ai grija ce faci! big hug

Monic@

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gandeste'te ca poate peste ctziva ani o sa fii fercita.De aia nu are rost sa bei sau sa te gandesti la sinucidere.Nu stii ce e in viitor. daca pierzi lucruri extraordinare?happy
Eu la asta ma gandesc si-mi trec toate gandurile rele.happyDe accea vreau sa traiesc. plus ca daca as cadea repede as fi lasa in fata vietzii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate si eu sunt ca tine. nu vrei sa fim prietene? poate te ajuta? d_laura_andreea@yahoo.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viata e intr-adevar de rahat _iubitul -poti sa-ti gasesti altul; iar parinti nu cred ca nu simt chiar nimic pentru tine; sinuciderea este in aceeasi masura cred eu o dovada de lasitata si curaj; uneori trebuie sa stii cand sa tii fruntea sus si alteori cand trebuie sa renunti_credema ca sunt lucruri mai importante in viata decat un iubit care se cearta cu tine sau o cearta cu parintii; nu cred ca astea sunt motive pentru care sa iti ei sansa de indrepta lucrurile _de a traii chiar si in lumea asta de rahat_o uram poate, dar e cea pe care am creat-o_si totusi inca mai poti plange _deci traiesti si mai sansa pe care poate altii nu au avut-o(cand nu mai plangi inseamna ca e timpul sa iei o decizie sau sa renunti)e alegerea ta_

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sex! si sunt dispus sa risc cu tine! du-te plimbate tara e mare.
Poti chiar sa devi maica si sa te calugaresti, invata o noua limba, sunt miiii si miiii.

Dar inlocul tau as alege sexul si plimbarea in alta tara chiar si as ramane acolo... undeva unde sa nu existe romani.

Iar poza aia nony imi sugereaza sa mi iau viata cat mai repede decat sa stau pe lumea asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. ti foc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt nebun cu acte in regula,., sunt criticat pentru fiecare miscare,., sunt urat de toata lumea nimeni nu imi suporta prezenta,., asta este avantajul meu,,, sunt diferit, pentru ca stiu sa ma port, pentru ca stiu sa nu jignesc, pentru ca stiu sa nu fiu ca cei de ma inconjoara