| Vizitiu_Andreea_2003 a întrebat:

Mă puteți ajuta cu câteva sfaturi/păreri?! Sunt în clasa a opta și când termin as vrea sa merg la Colegiul Mihai Viteazul (Ploiești), însă mulți îmi spun ca nu o sa pot face fata. Știți cumva ceva despre acest liceu? Mă refer la profesori... cevA...????

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Stii cat % din tot ce am auzit despre profesori/licee etc s-a adeverit? Cred ca maxim 20. Asa ca nu te mai lua dupa ei. Ceilalti n-au 2 capete si tu unu, daca ei pot, poti si tu. Atata timp cat o sa ai medie sa intri n-ai cum sa nu faci fata la nivelul clasei. Poate nu vei fi cea mai buna din clasa, dar nici ultima. Trebuie doar sa inveti la timp si sa-ti dai cat mai mult interesul.

| Vizitiu_Andreea_2003 explică (pentru Adry05):

Mulțumesc mult pentru sfat!

| Adry05 a răspuns (pentru Vizitiu_Andreea_2003):

Cu drag, succes la capacitate si noul liceu.

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde ce note ai tu!
Daca muncesti si ai note foarte mari, poti intra la orice liceu doresti!

| Metalhead001 a răspuns:

Nu conteaza ce spun ceilalti, sfatuieste-te cu parintii si alege optiunea ce crezi tu ca e mai buna.