| Irinaaa14 a întrebat:

ma puteti ajuta si pe mine cu un sfat? Cum pot sa imi conving parintii sa ma lase sa ma transfer la alt liceu? Sunt a 9-a si ei au vrut sa merg la liceul la care sunt pentru ca aici a invatat fratele meu si acum nu mai stiu cum sa-i fac sa ma lase sa ma transer, nu este ceea ce imi place si nu stiu ce sa fac.

2 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Daca le expui motivele care te determina sa-ti doresti sa te transferi, iar daca acestea sunt cat de cat intemeiate, atunci nu cred ca sunt atat de absurzi sa nu-ti permita acest lucru.

| R0R0 a răspuns:

Le zici ca tu ai alte pasiuni, diferite fata de ale fratelui tau si ca nu iti place liceul.