| sara29 a întrebat:

Mă scuzați dacă nu e potrivita categoria, dar oricum. Deci... Am fost impreuna cu un baiat. Apoi, intr-o zi, îmi spune ca nu mai vrea sa continuam relația. Am înțeles. L-am blocat pe rețelele de socializare. La scoala, clasele noastre sunt apropiate, pe același hol. Tin sa precizez ca e mai mare cu 2-3 ani. Așa. Atunci când ies pe hol,tot timpul îl văd. Mi-e greu sa îl uit. Eu mai am sentimente, deși ne-am despărțit acum câteva săptămâni. Și când ies pe hol, tot timpul se holbează la mine, mi-a spus o prietena, și când sunt atenta la el,nu se mai holbează la mine, ci vorbește cu celelalte fete, care stau lângă el. Și le atinge, nu în sensul ăla, în sensul ca le mai pune piedica, le privește în ochi, sau alte lucruri,cred ca sta cu fetele acelea sa îmi facă mie ciuda. Și, azi stăteam cu niște prietene. Și apoi, dintr-o data, intra cu brutilitate într-un prieten de al lui, "Ursu", și l-am întrebat pe urs ca ce a fost asta și el îmi zice ca nu știe. Mie mi s-a părut ca EL (băiatul acela cu care am avrut o relatie) vrea sa îmi atragă atenția, nu știu de ce cred asta, dar așa cred.
Tot azi, după scoala, așteptam pe cineva, și îl văd pe EL ca a trecut cu bicicleta prin fata mea, inima mea a început sa îmi bata repede, și după aceea, mă tot rugam ca cel pe care îl asteptam sa întârzie, și EL sa vina încă o data în fata mea. Așa s-a întâmplat. Și apoi, l-am văzut pe EL,dar nu a venit ca în celelale dați, prin fata mea, ci m-a evitat, sau poate ca trebuia sa se duca altundeva, a plecat în alta direcție decât cea din care a venit. La final, țin sa precizez ca, as vrea raspunsuri serioase, adică nu sunt în clasa a4a sa îmi spuneți sa îmi văd de carti, ca și așa, eu oricum învăț destul de bine, și am 16, imediat 17. Voi ce credeți? Mă mai place sau doar vrea sa îmi facă ciuda, sau altceva? Va rog, sa îmi răspundeți. Mersi ca ați citit.

Răspuns Câştigător
| munteanuionvictor a răspuns:

Poți să pui un prieten de-al lui să-l întrebe dacă te mai place.

22 răspunsuri:
| DarthRevan a răspuns:

Problema majora a fetelor este ca va atasati prea mult de un baiat aiurea, care va distruge sentimentele, dar asta e ceva normal care va maturizeaza, nu poti fi o femeie pana nu treci prin niste experiente de a cunoste diferite tipuri de baieti pana sa vezi ce iti place, dar sunt si exceptii.Eu ca baiat nu a trebuit sa tot am iubite sa stiu ce fata prefer, si e o combinatie intre fizic si minte, spirit.Deci sunt oameni care invata mai greu si altii care nu, probabil ca viata iti da probleme pentru a invata ceva din ele! happy hug, multa iubire iti transmit din Sibiu!

| sara29 explică (pentru DarthRevan):

Umm... Și tu ce ai zice, sa-l întreb, sau sa-î dau pace?

| sara29 explică (pentru DarthRevan):

Umm... Și tu ce zici, îl întreb sau îi dau pace?

| DarthRevan a răspuns (pentru sara29):

Concetreaza-te pe tine.Nu e ok sa e preocupe alte persoane, de ce? te consumi aiurea, ii spun eu care m-am cunosumat 19 ani aiurea.

| DarthRevan a răspuns (pentru sara29):

Gaseset un anturaj bun care sa te sustina, sa evoluezi, sa te ajute efectiv, si asa avand un anturaj bun, vei evolua cu ei si ei cu tine! Deci? concluzia e ca fericirea ta nu consta in parerea unui baiat!

| sara29 explică (pentru DarthRevan):

Ai dreptate, îmi pare rău că nu iti da tie, funda. Am dat-o deja.

| DarthRevan a răspuns (pentru sara29):

Recunosc sunt o curva de atentie,ca baiat. Recunosc ca am gresit cu cei din jur, recunosc ca eu am vrut sa fiu ceva ce nu sunt, nu am fost autentic, voiam sa demonstrez lumii ceva, ca sunt mai bun, voiam sa atrag atentia.Asta e Ego-ul nostru, am avut un soc de mic si a ramas in mine.Cred ca multa lume are problema asta ca,, si-ar fi dorit sa fie ceva CE NU SUNT, si NU ACCEPTA ce sunt deja.Eu sunt acest om, care intotdeauna ma uitam la altii si comentam si ziceam ca ei au o problema.Sunt VIRGIN din cauza mea, pentru ca am judecat fetele ca fac sex, INLOC SA INTELEG CA SI ELE AU NEVOI. Eu le-am judecat, pentru ca nu am acceptat sexualitatea la mine.Am 19 ani si inca am multe de invatat si asta e povestea mea de viata, problema mea a fost ca mi-a pasat prea mult de restul si voiam sa le atrag atentia FIIND CE NU SUNT, inloc sa accept ce sunt cu adevarat si sa fiu relaxat cu cei din jur fara sai judec!

| sara29 explică (pentru DarthRevan):

Și ce vrei sa spui? Sa știi ca nu te-am acuzat de ceva, nu ti-am zis ca ești curva de atenție. Nu doresc sa te supar, dar ce legătură are cu intrebarea mea?

| DarthRevan a răspuns (pentru sara29):

laughing) Scuze-ma, dar multi sunt,, curva de atentie" cum am fost si eu, si inca trebuie sa am grija.Ne place sa fim noi aia care sunt ridicati in slavi, gen am vazut multe tipuri de oameni si cei mai frecventi sunt cei care vor sa atraga atentie, si astia in america se spun,, attention ***" Si m-am dat ca exemplu happy.

| DarthRevan a răspuns (pentru sara29):

Sincer,cred ca tu ca persoana esti minunata,de ce? fiindca fiecare om are ceva minunant in el,si sincer daca acel baiat te face sa te simti inconfortabil? eu zic sa-l uiti! Tu esti mai importanta,gandeste-te ca toate problemle tale tu le poti rezolva,fiecare sentiment,fiecare atasare, ego-ul tau! El e responsabil pentru ceea ce simti, e greu, si eu ma cert cu ego-ul meu si imi e greu sa fiu uneori eu, dar tot reusesc sa castig si te sustin cu toata inima mea si ma astept ca vei reusii sa treci peste

| sara29 explică (pentru DarthRevan):

Mulțumesc pentru sustinere

| DarthRevan a răspuns (pentru sara29):

happy Cati ani ai si ce clasa esti?

| sara29 explică (pentru DarthRevan):

16 imediat 17, clasa 10

| sara29 explică (pentru DarthRevan):

Nu Îți pot scrie răspunsuri în privat, spune ca nu primești mesaje private, sau ceva de genul, în orice caz, da sunt interesata.

| DarthRevan a răspuns (pentru sara29):

Hai sa vorbim, ai Instagram?

| DarthRevan a răspuns (pentru sara29):

Ti-am dat cerere si pe TPU de prieteniewinking happy

| sara29 explică (pentru DarthRevan):

Stiu ca mi-ai dat pe TPU, dar atunci când vreau sa iti trimit mesaj zice ca nu accepti mesaje private, nu se trimite, poate ai pus așa când ti-ai setat contul, Instagram nu am. Snapchat? Nu am rețele de socializare, mi-am instalat doar mess, fără cont de Facebook, ci cu numărul de telefon.

| DarthRevan a răspuns (pentru sara29):

Dariusdailysnap happy asta e snapchat

| GazzaRecordsRo a răspuns:

De unde sa stim noi daca te place? el e singurul care stie.

| sara29 explică (pentru GazzaRecordsRo):

Stiu, dar eu nu am curaj sa îl întreb, ce sa fac? Îi întreb prietenii? pe el?

| sara29 explică (pentru GazzaRecordsRo):

Stiu, dar îmi e rușine sa îl întreb. Ce as putea sa fac? Îi întreb prietenii? Pe el?

| GazzaRecordsRo a răspuns (pentru sara29):

Pe el il intrebi, daca ramai cu rusinea il vei pierde