| anonim_4396 a întrebat:

Sunt impreuna cu prietenul meu de cateva luni, la inceput totul era ok, ne vedeam o data la 2-3 zile ceva normal, dar de catva timp s-a cam schimbat adica nu ma mai suna asa des sau nu imi raspunde la mesaje tot timpul, cand ne intalnim se comporta destul de bine adica e tandru.etc.dar in rest cand vorbim foarte putin la telefon si foarte rar imi raspunde.Am incercat sa vorbesc deschis cu el sa il intreb daca s-a intamplat ceva dar raspunde foarte sec :"Nu s-a intamplat nimic". Inainte stiam unde e cand si ce face. de examplu azi nu a dat nici un semn.

Ieri l-am sunat pe la ora 16 si dupa aceea pe la 20 si nu a raspus, i-am trimis un sms ca de ce nu raspunde daca s-a intamplat ceva si daca mai vrea sa ramanem sa continuam relatia, dupa putin timp mi-a zis ca a adormit si de aceea nu a raspuns dar a evitat intrabarea cu relatia, nu prea stiu ce sa cred mai vrea sau nu sa continuam relatia? De cate ori deschid aceea discutie el face tot posibilul sa o evite.va rog dati-mi un sfat ce sa fac?

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu cred ca esti tu foarte insistenta si omul a obosit. daca te bagi cu forta in viata unui om, il cicalesti, il bati la cap, nu faci decat sa-l indepartezi, sa-l alungi. Adica, gandeste-te si tu: l-ai sunat o data si nu a raspuns. daca nu aveai ceva urgent sa-i spui, de ce sa-l mai suni iar si apoi sa-i dai sms? Nu era evident ca va vedea apelul si te va suna? Ca daca nu o face, este ocupat (dormea). Tu nu te-ai simtit super nasol cand ti-a spus motivul pentru care nu ti-a raspuns?

| bblock69 a răspuns:

Inseamna ca are pe alta!
Imi pare rau sa-ti spun treaba asta dar nu vad de ce se comporta asa, ca un "magar".
Nu te merita...sigur vei gasi pe cineva care sa te iubeasca asa cum meriti.
Asta (ca altfel nu merita sa-i spun) e un fraier...scapa de el cat mai repede!
Si apropo am auzit ceva: Dragostea adevarata se indreapta catre tine!
Mult noroc si multa multa dragoste!

Răspuns utilizator avertizat
| Anna_5295 a răspuns:

Iti las id meu: briekaulitz... exact asa am patit si eu... da-mi add si vb acolo!