| DanaMusik a întrebat:

Mă simt foarte prost deoarece majoritatea prietenelor mele au/au avut un prieten, sau măcar vor unul... Dar eu nu am găsit nici un băiat draguţ de care să mă ataşez. Îmi vorbesc despre mulţi tipi şi nu le mai suport. Şi ştiu că îmi vor doar binele, să fie şi eu -in trend- dar eu nu prea vreau. Nu le mai suport şi dacă le-aş spune că nu vreau o relaţie. Nu ar fi prea ok. Ce să fac? Nu mai pot. Nu le mai suport. Înteleg că sunt tânără şi bla bla bla... dar e destul de complicat. Cum să le zic? Ce să le zic?

Răspuns Câştigător
| Dina a răspuns:

E simplu,tu ai viata ta,sansele tale,nu trebuie sa cauti nici un baiat,va veni el la tine sau il vei intilni...pur si simplu mai asteapta.Lor spune-le direct ce simti,lasa sa se supere,o sa le treaca(ma rog.ele se simt mai mature,nestiind ca nu v-or mai avea copilarie,foarte bine ca nu esti ca ele).Si ce e legat de bine, crede-ma nu iti vreau binele, vreau doar sa-si bata joc cum pot ele mai bine dar fii indiferenta si optimista.Si,era un proverb"Asculta-i pe toti dar fa cum stii tu" asa ca lasa-le in pace pentr-un timp...

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Le zici ca acum nu ai chef sa ai relatie si ca va veni momentul in care te vei simti pregatita pentru asa ceva, ele nu au voie sa te cicaleasca si daca se plang atunci le lasi la o parte.

| Ioana8464 a răspuns:

Buna! Si ce crezi ca daca o sa ai un prieten o sa fii "in trend" sau mai mult bagata in seama? Stai linistita lumea vorbeste 1 zi maxim 2 ca ti'ai fc prieten si dupa aceea gata a si uitat.Poi si ce vrei sa faci? Sa iti faci unul doar asa de model?laughingMai bine stai linistita acum te stresezi ca nu ai prieten si poate mai incolo incepi sa zici "Ce bine era de mine cand nu aveam". Toate la timpul lorhappyO sa intalnesti si u un baiat care sa te impresioneze pana in adancul inimii si at si sa vrei sa fii singura si nu o sa mai potihappy Cum sa le zici? Ce sa le zici? Simplu..."Va multumesc ca va faceti griji pentru mine dar toate sunt la timpul lor".Si daca poti roaga'le sa nu te mai bata la cap cu asta. Daca iti sunt prietene v'or intelege.Bafta!`

| St3luta a răspuns:

Heyyy,e viata ta si tu decizi cand sa-ti incepi o relatie cu cineva, asta te priveste doar pe tine.Ce daca ai prieten esti in trend?hee heete inseli.ai timp pentru orice.stai linistita draguta:*

| AndreIT97 a răspuns:

Nimeni nu te controleaza, daca ele iti vor binele te vor lasa sa faci ce vrei tu. Nu uita pana la urma parerea ta e cea mai importanta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca sunt prietenele tale adevarate ar trebui sa te inteleaga ca nu esti inca pregatita pentru o relatie. Stii, doar pentru ca ele sunt intr-un fel nu inseamna ca tu nu poti fi diferita, exact ca in proverbul : toti rad de tine ca nu esti ca ei iar tu sa razi de ei ca nu sunt ca tine.
Ar trebuii sa le spui sincer si vorbindule cu inima ca, daca sunt prietenele tale adevarate ar trebui sa te intelaga ca nu esti pregatita pentru o relatie sau ca nu ti-ai gasit inca stii acea jumatate, si decat sa iei decizii pripite doar pentru a fi la fel ca preitenele tale apoi sa suferi din cauza unui prost mai bine ar fi sa astepti persoana potrivita care te poate face cu adevarat fericita! happy
Sper ca te-am ajutat! Succes!