| ruxandraaaaioanaaaa24 a întrebat:

Mai demult puneam aici intrebarea asta: http://www.tpu.ro/......e-urma-sa/ (citeste-o, pentru ca se leaga de ceea ce voi scrie mai jos)
De atunci au trecut 3 luni in care nu am mai tinut legatura. Dupa aceasta perioada, avand in vedere ca initial el a deschis conversatia cu mine(la practica), eu l-am contactat pe facebook. Mi-a raspuns cu intarziere si apoi am raspuns mesajului de la el tot cu o intarziere de vreo 5 zile.(el a raspuns mesajului meu luni si eu i-am raspuns inapoi abia azi).
Azi am vorbit putin cu el pe facebook, insa, evident, conversatia a fost doar una amicala. Il plac, iar dupa situatia de la stagiul de practica, credeam ca si el ma place. Speram ca in cadrul conversatiei de pe facebook sa am ocazia sa ii scriu ca discutiile pe facebook nu-s cine stie ce si astfel, poate, el m-ar fi invitat sa iesim. Iar atunci, as fi invocat un pretext pentru care sa iesim mai multi(si fete si baieti). Ce ziceti, ce ar trebui sa fac? Eu vreau doar sa fiu extrem de subtila si sa nu renunt pentru nimic in lume la orgoliu. Rog seriozitate!

1 răspuns:
| AdElA96 a răspuns:

Noi fetele putem fii foarte orgolioase cand vrem sa stii asta, ceea ce ii motiveaza si mai mult pe baieti, ne face sa parem mai dificila. Eu zic sa astepti sa preia el initiativa, doar asa vei vedea cat de interesat de de tine si poti folosi pretextul ca trebuie sa iesi si cu alti prieteni pentru ca a fost programata dinainte iesirea, astfel vei avea ocazia sa observi cum se comporta cand sunt mai multi. Sper ca te-am ajutat, o zi frumoasa sa ai! happy