| Octavian_Pirvu_1996 a întrebat:

Mi-am facut o gaura in ureche...am purtat cercelul aproxinativ 2 luni...am lasat gaura sa se astupe (am cam 3-4 de cand nu am purtat cercel in acea gaura) dar imi este frica sa nu ramana vreun semn inestetic sau ceva de genu... aveti vreun sfat parere despre aceasta situatie

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Am trecut printr-o situație asemănătoare cu a ta. Mi-am făcut două găuri, am purtat cerceii vreo două săptămâni, cam așa, iar apoi m-am răzgândit...Am zis că nu voi arăta prea bine la 30-40-50 de ani cu trei găuri într-o ureche, așa că am scos cerceii. Îmi amintesc că foloseam foarte mult fond de ten (pudră) pentru a facilita "uscarea", cremă de gălbenele, Baneocin și altele. Cam în două luni nici nu se mai cunoștea, s-au astupat găurile complet. În prezent nu se mai vede absolut nimic. Deci trebuie să aștepți să treacă timpul. Și nu, nu rămâi cu niciun semn. Ar fi bine să mai dai din când în când cu cremă. Cam atât.

Toate cele bune!

1 răspuns:
| Liviu a răspuns:

Trist,eu am 3 cerceii, chestia e ca nu imi pare rau pentru nimic din ceea ce am facut.Mi-au placut si imi plac.Chiar daca am o varsta big grin. Nu trebuie sa iti para rau, o viata ai.