| sissy a întrebat:

Mi-am luat inima in dinti si l-am intreabt pe baiatu de care imi place daca vrea sa fie cu mine si a zis ca se gandeste.
Urmatoarea pauza am venit la el sa-l intreb si o colega tot ii spunea "zi da zi da..." si el i-a spus sa taca, ca ii mai excitata ca mine.
M-am simtit jignita ca ma face excitata si disperata...eu pur si simplu l-am intrebat daca vrea si i-am spus ca daca chiar nu, ramanem prieteni.
Mi-a spus ca imi spune pe mess daca vrea sau nu...
Nu stiu ce sa cred sau ce sa fac. Dati-mi un sfat va rogsad

Voi ce credeti?straight face

Răspuns Câştigător
| psiholoaga a răspuns:

Mie mi se pare foarte tare ca ai avut initiativa; acum astepti raspunsul si gata. Cat despre ce a zis, nu stiu care a fost scopul remarcii sale; oamenii spun uneori tampenii si la inceputul unei relatii si in timpul ei, nu inseamna ca trebuie sa stam, ca niste femei ce suntem, sa despicam firul in 4 si sa blocam orice apropiere de ei. Nu prea vad rostul intrebarii "ce sa fac?" acum, ai facut ce era de facut, acum astepti sa vezi ce zice el si dupa, actionezi in consecinta.

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sincer nu era cazul sa-l intrebi direct, ci eventual sa-i sugerezi extrem de discret. Majoritatii barbatilor nu le place sa li se propuna relatii si le considera oarecum disperate pe femeile care nu se bazeaza pe puterea de seductie ci pe initiativa, care ramane, inca, apelativul barbatului in relatii. In plus, daca tot l-ai intrebat, trebuia sa-l lasi sa se gandeasca si sa vina el la tine, nu sa te duci in pauza urmatoare sa-l intrebi. In primul rand cred ca ii trebuia macar o saptamana de gandire si apoi, fii sigura ca ti-ar fi spus el daca vroia o relatie. Tu, ducandu-te asa rapid, fortandu-l sa ia o decizie si apoi sa ti-o comunice, nu ai facut decat sa-l convingi sa spuna nu, practic disperarea ta l-a speriat. S-a gandit ceva de genul: bine si asta o sa vina in fiecare pauza pe capul meu de-acum inainte? Si normal ca s-a aparat.

| monyk a răspuns:

Buna, sincer...nu mai insista si lasa-l pe el sa se decida, sa nu te creada disperata, cel mai bine e sa astepti si sa nu il presezi deloc, astfel vei vedea ce simte pentru tine si daca chiar vrea sa fie cu tine, nu stiu cat te place, nu vreau sa te dezamagesc dar un baiat cand tine la o fata nu mai sta pe ganduri atat si nu mai asteapta sa iti dea un raspuns, ti-ar fi zis, sau poate ii e asa cumva sa iti zica de fata cu colega ta, poate ca vrea sa zica da dar nu are curaj sa zica in fata si iti va spune pe mess, a grija de tine!

| anad a răspuns:

Cred ca din cauza emotiilor a spus excitata in loc de agitata. Fara indoiala ca a fost flatat de propunerea ta. Nu ti-a dat rezultatul atunci ca sa nu crezi tu ca este nerabdator sa-ti accepte propunerea sau este angajat in alta relatie. Chiar daca esti acum putin nedumerita trebuie sa ai rabdare ca timpul le rezolva pe toate.

| St!L a răspuns:

Nu cred ca a spus cu intentie rea ca esti,, excitata". Cred ca a vrut sa zica ca ea e mai nerabdatoare ca tine sa afle raspunsul!
Asteapta sa iti dea raspunsul si in functie de raspunsul lui o sa-ti dai seama ce vei face imi departe!

| Brigitta a răspuns:

Pai asteapta pe mess sa-ti spuna alegerea lui. Si dupa ce ti-a dat un raspuns (indiferent care ar fi acela) intreaba-l (calma, fara sa-i sari la gat big grin ) ce a vrut sa zica cu chestia aia care n-ai inteles-o (nu-i zice ca te-a jignit, lasa-l sa-ti explice mai intai) happy

Oricum felicitari ca ai luat initiativa happy

| oscar a răspuns:

Nu stiu l ce trebuie s s gandeasca atat, ii place d tine sau nu si in functie d asta iti putea da raspunsul pe loc, s simtit si el ca ii dai atentie si nu isi mai incape in piele, cam asta cred eu c face, mai bine ar fi s il refuzi tu acum chiar daca el o s vrea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar tu ce faci? te milogesti de un ala sa fie prieten cu tine? altul n-ai gasit? sunt atatia baieti draguti si cu bun simt, ala nu merita, neam prost, scuze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa-i intorci spatele indiferent de optiunea lui.Numai asa isi va da seama de ceea ce a pierdut.Nu te mai milogi la el.Nu merita.