| MusicMakesmeSmile a întrebat:

mi-am luat o cartela de cosmote. am bagat-o intr'un telefon si nu merge. amintrodus si codul pin 1 si codul pin 2 si puk'ul si nu stiu ce are. ce as putea sa ii fac?straight face[telefonul nu este codat din cate stiu]

1 răspuns:
| CARMENCITA a răspuns:

Nu inteleg de ce ai bagat codul puk.Ala se baga cand bagi pin-ul gresit de mai multe ori. Daca telefonul nu e codat, ar trebui sa functioneze si cu cosmote.Bagi cartela cosmote, vezi daca mobilul gaseste automat reteaua, daca nu trebuie sa intri in meniul mobilului si undeva la setari scrie ceva de genul cautare retea si trebuie sa dai la automat sau iti scrie sa alegi cosmote.ro,vodafone.Daca nu e codat trebuie sa umbli in meniul telefonului. Daca nu reusesti du-te la un magazin gsm cosmote si te ajuta ei.Iti urez succes.