| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am luat recent ochelari de vedere cu lentile fotocromatice, dioptriile sunt mici. daca are relevanta. I-am purtat astazi afara pe o vreme noroasa si putin umeda si undeva la lumina artificiala, in casa. Nu s-au inchis deloc. Sau poate nu am observat eu? Nu ar fi trebuit sa se inchida macar putin? E necesar obligatoriu sa fie soare/lumina puternica etc? Nu cer sa se innegreasca complet, dar macar putin. Ca nu s-au inchis deloc.

3 răspunsuri:
| Victor453 a răspuns:

Cred ca nu ai observat tu, fiindca ei trebuie sa se inchida chiar la lumina slaba

| Libyadji a răspuns (pentru Victor453):

E preo posibilitate sa nu fie fotocromatice desi scrie ca sunt si asa am zis sa fie..am un sentiment ca mi0am luat teapalaughing)

| Victor453 a răspuns (pentru Libyadji):

Eu am vrut sa spun asta, dar mam razgindit ca sa nu te supar))