| Anonim147943 a întrebat:

Buna!
Mie îmi place de un băiat de destul de mult timp. Luna trecuta m-am certat destul de rau cu el, recunosc că eu sunt cea vinovată dar i-am spus că dacă vrea să îmi dea blocheze, să o facă. El nu mi-a raspuns la mesaj dar nici nu m-a blocat. Următoarea zi a venit destul de supărat la școala. El știe că îl plac, ma întrebat acum câteva săptămâni în urmă de ce mă uit la el. Eu cred că lui îi place de o altă fată. Zilnic noi vorbim dar nu mult. Nu am curajul să îi spun că îmi place de el. Cred că totuși ar trebui să mă comport mai frumos cu el. Voi ce părere aveți? Cum i-ași putea atrage atenția? Dau fundă!

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

" Cum i-ași putea atrage atenția?"

cred că nu e cazul. Dacă avea intenția, făcea el primul pas deja!

| zozogirl a răspuns:

Propun sa ii spui ca ii placi. Trebuie sa prinzi curaj. Du te si spune i! Ai putea sa ii atragi atentia comportandu te frumos, dar nu exagera. P:S: FII CAT MAI NATURALA! Nu te machia mai mult, sau sa poti ceva haine care pot atrage atentia...comporta te normal, acest lucru le place baietiilor