| absoluthill a întrebat:

Bună! Notele de la scoala te vor afecta cu ceva in viata? Adica atat de mult conteaza?

5 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

Nu. 100% nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La locul de muncă nu vor conta nici pe aproape.
Totuși, BAC-ul să-l ai măcar luat.

| absoluthill explică (pentru anonim_4396):

Da, nu mă refer la BAC sau la cumostintele mele. Imi place sa invat si sa stiu dar colega mea mereu are 9 si 10 iar eu mai pocnesc cate un 6 sau 7 si ma intristez, si ma intrebam daca merita tot stresul asta

| literallythesamebruh a răspuns:

Depinde ce drum îți alegi în viață. De exemplu, dacă vei alege să pleci în străinătate la căpșuni, crede-mă că nu îți vor trebui notele din liceu acolo. Dar daca vrei sa iei BACul, da, notele afectează dacă nu sunt prielnice.

| varcopisicul a răspuns:

Nuuuuuu, never ever
e o minciună spusă de societateeee