| Aihao19 a întrebat:

Conteaza notele de la scoala?

16 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Depinde ce vrei sa faci/unde vrei sa ajungi, dar in general, nu prea

| Nemessys a răspuns:

Depinde. Doar nu fii si tu ca aia cu 10 in catalog, dar cand ies de pe bancile liceului/ facultatii, nu stiu pe ce planeta traiesc.

| Clorox a răspuns:

Daca o nota te face sa te simti mai bine... Atunci da happy
Conteaza sa ramai cu ceva in cap la sfarsitul zilei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce vrei sa faci/unde vrei sa ajungi, dar in general, nu prea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, dar tot pentru beneficii in sistemul de invatamant.
Altfel nu vad cum.

| Victoria18 a răspuns:

Conteaza daca ai retinut ceva in urma acelor note, si nu doar ai tocit pentru ele ca mai apoi sa uiti tot.

| Victoria18 a răspuns:

Conteaza daca ai retinut ceva in urma acelor note, si nu doar ai tocit pentru ele ca mai apoi sa uiti tot

| Victoria18 a răspuns:

Pai conteaza daca ai retinut ceva in urma acelor note, si nu doar ai tocit pentru ele ca mai apoi sa uiti tot

| Nevroza a răspuns:

Nu! Un singur cuvant a zis tot

| roanunt a răspuns:

Parerea mea este ca notele reflecta activitatea elevului. Notele de la scoala conteaza, chiar daca acum mai au pondere la examenul de capacitate doar 20% sau nu vor mai avea deloc. Dupa parerea mea, notele obtinute de elev, pot insemna o auto evaluare si in acelasi timp o competitie intre el si ceilalti colegi.

| lllyyy a răspuns:

Nu,conteaza ce iti ramane in cap.

| roanunt a răspuns (pentru lllyyy):

Si oare ce are un elev in cap, care are catalogul plin de note de 3 si 4?!

| Lucy105 a răspuns:

Din cate stiu eu conteaza : Sora mea mi-a spus ca aVIII-a, la examenul de admitere la un liceu, contează si notele din generala....ar fi mai bine sa te asiguri ca ai note destul de bune, pentru a nu avea probleme la examen.
?

| NuContNumele a răspuns:

Stai tu calm, am fost mediocru la scoala numai 6-7 si crede-ma am ajuns mult mai bine decat ai tocilarii care au avut numai 9-10 dintr-a 9 pana intr-a 12. Conteaza sa urmezi cursurile superioare.

| adolfhitler123 a răspuns:

Nu? Haide, omule, să din serioși, normal că contează...