| CatelusaCuParulCret a întrebat:

Cat de mult conteaza notele de la scoala pentru a avea o cariera de succes?

8 răspunsuri:
| William a răspuns:

Destul de mult, asa ca pune-te pe invatat.

| Ioonela a răspuns:

Nu mi se pare ca notele conteaza pentru o cariera de succes. Daca esti la liceu,ar fi bine sa te axezi pe materiile la care o sa dai Bac-ul, ca pana la urma asta e cel mai important, fara Bac luat nu prea exista o cariera, deci astea sunt singurele note care conteaza, parerea mea.

| RAY a răspuns:

Depinde de meseria avuta

| T0T a răspuns:

Depinde de meserie. Oricum în general contează să ai note acceptabile pana in liceu iar la liceu contează sa treci clasa si sa stii materia care iti trebuie la bac.

| Fatamuntilor a răspuns:

Nu tot timpul cunostintele acumulate de-a lungul scolii reflecta notele primite pentru ca profesorii au modalitati diferite de a nota elevii.
E IMPORANTAT cu ce ramai dupa ce termini scoala!

| aXy99 a răspuns:

Notele sunt egale cu 0, cunostintele acumulate sunt cele care conteaza cu adevarat.

| AC4S4 a răspuns:

Deloc!
Nimeni nu te va intreba la angajare ce note ai avut, si putini vor fi cei carora le va pasa daca ai mers la olimpiade. Conteaza sa stii ce ai invatat.

| Sociopat a răspuns:

Daca nu vrei bursa sau sa devii olimpic nu te mai concentra pe note. Fii doar atent la ore si evalueaza-ti prestatiile la materii in asa fel incat sa treci si sa ajungi sa dai BAC-ul. La BAC, normal, iti vei pierde oricum toata increderea in tine insuti si vei baga meditatii pe banda rulanta 5 zile din 7.