| Solstiţ1u a întrebat:

nu de mult, cam de o luna jumatate cunosc un tip de care am reusit sa ma indragostesc... uraa. Chestia naspa este ca are prietena... de8 ani de zile, cel mai naspa este ca desi incerc sa ma indepartez sentimental, el nu ma lasa... face sinte jocuri de cuvinte cu mine intrebandu-ma uneori "ce face mama soacra" adica mami si eu mereu ii spun intreb-o de angryprietena lui) si pe langa jocul de cuvinte face si un joc de atingeri, pe care eu il consider periculos pentru ca imi tot atinge picioarele si fata... a incercat sa ma pupe de 2 ori, dar evident ca i-am respins aceste gesturi de apropiere, chestia e ca oricat as incerca nu ma post sustrage in totalitate jocurilor sale seducatoare si ma tot intreb ce ar trebui sa fac? Ma puteti ajuta cu niste sfaturi? Credeti ca doar vrea sa se culce cu mine? Sa nu uitam ca are prietena de 8 ani si o casatorie intre ei consider eu ca ar fi inevitabila, astept sfaturile voastre, multumesc!

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Buna! Eu unul cred ca ar trebui sa-l ocolesti. Se pare ca s-a plictisit baiatul in acesti 8 ani de zile... vrea altceva caci i s-a uzat "fosta jucarie".Nu cauta ceva serios.Sentimentele voastre sunt jucariile lui! Sincer,sa zicem ca s-ar desparti de acea tipa. (cati ani o avea ea in fine...) Bun.Ea te-ar ura pe viata pentru ca le-ai distrus frumoasa relatie si asta pentru ce? Ca peste ani,cand o sa fiti casatoriti bine mersi,cu copii si toate cele sa vina intr-o zi acasa si sa zica "Divortam caci am gasit pe alta".
Asa ceva nu se face...cel putin daca te iubea cu adevarat atunci trebuia sa renunte la acea relatie si gata,nu sa se joace cu amandoua in acelasi timp.

Concluzia mea este ca nu vrea sa se culce "cu tine",el vrea sa se culce cu toata lumea,pentru ca este acel tip de om,ce nu cauta ceva serios si a fost doar o banala intamplare ca acea relatie a rezistat atat de mult.
Evita-l! Stiu ca nu este treaba mea,eu fiind nepriceput in acest domeniu, cu relatiile dar macar atat pot sa vad.
"Se joaca cu voi si cu sentimentele voastre! Nu vrea decat dragoste, dar nimic serios, da vrea sa se culce cu toate fetele care ii ies in cale, mai ales cu tine intrucat de 8 ani s-a plictisit de acea fata." Asa este acest tip de oameni.
Este doar parerea mea!
Succes! Daca tine cu adevarat la tine atunci sa se desparta de acea fata, este simplu! Daca nu se desparte atunci evita-l! Ce ar zice lumea?
Cum ziceam...este doar parerea mea.

-Blytz-

Ps: Il cunosti de o luna, chiar ai de gand sa strici o relatie ce a durat 8 ani?

8 răspunsuri:
| KamaSutra a răspuns:

Da voi cati ani aveti?

| Solstiţ1u explică (pentru KamaSutra):

Ma intrebi pe mine cati ani am? 18 am, e ceva ciudat in intrebarea mea?

| KamaSutra a răspuns (pentru Solstiţ1u):

Nu,dar parea ca ai mai putinlaughing

| Solstiţ1u explică (pentru KamaSutra):

As fi vrut sa am mai putin, dar se pare ca nu este asa. Doar pentru ca am 18 ani nu inseamna ca nu sunt implicata in situatii de copii sau ca nu pot face greseli. Inca ma consider un copil si pana nu il am pe 2 in fata lui 0 in varsta mea am de gand sa copilarescwinking

| KamaSutra a răspuns (pentru Solstiţ1u):

Foarte bine, nu exista nimic mai frumos in lume decat sa fii copilhappy

| Suck a răspuns:

Se joaca cu tine, ti-a prins punctul slab. Probabil vrea doar o aventura, unii se plictisesc de aceiasi gaurica.

Sfatul meu e sa-l ignori, gandeste-te la cat rau ti-ar putea face si la cat rau ti-a facut. Controleaza-ti sentimentele, vorbeste si cu alti baieti, distreaza-te, ai 18 anisori.

P.S: Ha! Sunt mai mare decat tinelaughing

| Solstiţ1u explică (pentru Suck):

Ai foarte mare dreptate, la faza cu "se joaca cu tine" multumesc mult, chiar aveam nevoie de raspunsul asta, din pacate nu-ti mai pot da funda, dar asta e :*. Sigur esti mai mare cu un an, deci nu te mai da mare laughing :-P

| Suck a răspuns (pentru Solstiţ1u):

Chiar cu doi :p laughing

Poti sa-mi spui nenealaughing