| monyk a întrebat:

nu inteleg ce e cu mine, nu mi-a venit menstruatia in luna septembrie deloc, racita nu prea sunt si sunt virgina, nu am facut sex, in plus si prietena mea a zis ca nici ei nu i-a venit deloc luna trecuta si e cam ciudat, nici ei, nici mie, si nici unei colege de la ea din clasa, habar nu am ce se intampla dar chiar asa e, imi puteti spune care ar putea fi cauza?

Răspuns Câştigător
| LoryM22 a răspuns:

Schimbari hormonale sunteti in perioada in care treceti de la o etapa a vietii la cealalta de transformare a organismului sa deveniti din fete niste adolescente.Nu va ingrijorati o perioada tot o sa aveti ciclu neregulat.

10 răspunsuri:
| JustMe a răspuns:

Nici eu nu am avut in septembrielaughing probabil m-am dereglat cand am vazut scoalalaughing

| Andruza a răspuns:

Sunt mai multe cauze una poate fii stresul pe care il ai la scoala, sau in afara ei si raceala si alta din cauza schimbarilor hormonale asa cum a patit o cunostina prima data cand ti-a venit dupa o sa se regleze

| papatukjatlekjulk a răspuns:

Am patit si eu... poate fi din cauza stresului, din cauza vremii, nu e de mirare ca si colega ta a patit la fel ca tine. Asa ca stai linistita, e doar o dereglare hormonala care se rezolva de la sine!

winking

| alexdop21 a răspuns:

Cred ca sunteti conectate la retea impreuna big grin
Oricum nu iti fa griji prea mari, pentru ca menstruatia poate sa mai intarzie, dar daca situatia asta incepe sa se repete cel mai bine du-te la medic si iti va da un tratament ceva, anticonceptionale pentru dereglari hormonale.

| JoJo a răspuns:

Nu e nicio problema...
La inceput este neregulat, in primii 3 ani cam asa. Poate sa-ti intarzie si mai mult de atat... o sa-ti vina, asteapta si ai sa vzhee heetongue
Nu te ingrijorahappy

| barbyr0z.ex.fantadelamaye a răspuns:

E de la vreme =)!

| barbyr0z.ex.fantadelamaye a răspuns:

Aa nu stiu de la ce e...
:X

ca a-necput scoalastraight face!
100% de aia!laughing
mno so dereglat organizmul cand o revazut-o:-s!

| yoni a răspuns:

E normal sa se intample asa...winking e de la ceva nu stiu nici eu prea bine... dar stay linistita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este normal la varstele astea pana cand ciclul se instaleaza ca pentru o adulta, ceai de cretisoara regleaza si ciclurile neregulate, si pe cele abundente si durerile de burta initiale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici eu na-m avut in septembrie