| Konic23 a întrebat:

am si eu o problema!

Totul a inceput pe 14 iunie cand m-am culcat cu iubita mea,pentru prima dată! Am făcut neprotejat,nu am ejaculat in ea deloc,dar fiind la inceput ( Virgină),i-a fost frica si m-a pus sa i cumpar pastila de a doua zi, de atunci a avut mereu menstruatia dereglată!
Am mai facut dragoste de atunci, pană pe 18 august, cand am facut, si mi s-a rupt prezervativul ( Cel mai mare ghinion care mi se putea întâmpla). A doua zi i am dus 2 pastile care le-a luat în interval de 10 ore. In august a avut menstruatia pe data de 11. ACUM suntem in 26 septembrie si ei nu i'a venit menstruatia. Ne este frică de o posibilă sarcina? Voi ce spune ti? Astept pareri! Multumesc happy

Răspuns Câştigător
| darkhell217 a răspuns:

Sa incerce un test doua de sarcina si daca nu sunteti siguri de testul primit mai bine sa mergeti la un ginecolog, nu trebuie sa fie neaparat insarcinata, pot fi inca dereglari

| Konic23 explică (pentru darkhell217):

A incercat un test de sarcina, a iesit negativ!

| darkhell217 a răspuns (pentru Konic23):

Unul nu e indeajuns, nu is asa sigure

14 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La momentul asta nimeni nu poate calcula nimic, pentru ca "asptila de a doua zi" este o bomba hormonala care da tot sistemul ei hromonal epset cap, si nimnei nu stie ca cand ii vine urmatorul ciclul, m cand va avea loc ovulatia sau daca este gravdia ori nu.
Pastila aia produce un asemenea dezastru in corpul ei, ca este posibil sa aiba aceste dereglari 6-12 luni dupa ce a luat-o.
O asemenea pastila nu este recomandata mai mult de 1 data pe viata, pentru ca ii distruge sistemul hormonal.

| corbulalbrosu a răspuns:

Cel mai probabil este vorba doar de un ciclu menstrual foarte intens dereglat. Acest lucru se datoreaza faptului au fost folosite acele pastile blestemate si nenorocite de a 2-a zi si hormonii sintetici ajunsi in organism se pare ca absolut INUTIL atat prima data cat si a 2-a oara in luna August au dereglat intreaga activitate hormonala proprie pe termen foarte lung, uneori chiar si de 1 an de zile. In mod logic NU poate exista o sarcina deoarece dupa prima pastila folosita s-a produs o menstruatie ceea ce teoretic exclude posibilitatea formarii unei sarcini in ciclul menstrual anterior. In actualul ciclu menstrual pastila de a 2-a zi a fost folosita in a 7-a zi cel mai probabil absolut INUTIL intr-un moment in care probabilitatea de a se putea naste o sarcina era extrem de mica spre IMPOSIBILA. Fiindca de la data producerii acelui ''accident'' au trecut peste 21 de zile, va sugerez ca iubita sa faca un test de sarcina fiindca rezultatul testului va fi in mod sigur valabil si corect, deoarece au trecut cele minim 21 de zile obligatorii dintre data sexului si cea a efectuarii testului. Probabilitatea de a exista o sarcina cel putin teoretic este exclusa. Multa sanatate!

| LoveSleep a răspuns (pentru corbulalbrosu):

După 3 pastile de a doua zi, cine mai are bani de teste de sarcină?

| mihai69 a răspuns:

Spunem că inconştiența nu mai are limite.
Să îşi administreze absolut fără rost nişte pastile pe al căror mod de administrare spune clar că nu se iau la interval mai mic de 6 luni e o dovadă de prostie fără margini!
Şi să te miri pe urmă că proasta suferă de toate efectele secundare scrise la fel de clar pe prospectul medicamentelor e... ce să mai spun?!?

| mihai69 a răspuns:

Auzi, cică:
===
„Oana zavoranu a luat 8 pastile de genul in mai putin de 6 luni."
===
șiii... Oana asta e cumva cunoscută drept vreun etalon de inteligență, sau erudiție, sau ce?!? I se pare oare cuiva cu capul pe umeri din țara asta că ființa aia are vreun pic de respect pentru ea însăși (inclusiv pentru corpul ei)?!? Doamneeee, ce exemple de rahat!

| anonim_4396 a răspuns (pentru mihai69):

Sweetangels este o imbecila retardata care da ca exemplu comportamentul aberant al uneia ceea este de asemenea o tampita idioata, aidoma aceste nefericite sweetangels. NO COMMENT rolling on the floor

| LoveSleep a răspuns:

=}]]
Nu-i mai plăceau bomboanele obișnuite și a trecut la pastile?

| kandaraki a răspuns:

Pastilele nu sunt bomboane sa le luati dupa fiecare act sexual prostilor.

| sweetangels a răspuns:

Oana zavoranu a luat 8 pastile de genul in mai putin de 6 luni. daca ea n-a murit, n-o sa patesti tu ceva ca ai luat 2. dar NU mai lua ca nu-s bomboane, iubito!

| OMFGConrad a răspuns:

Eu zic să mergeți de URGENȚĂ la un ginecolog...a luat 3 pastile AC în mai puțin de 6 luni? Dumnezeule mare, fuga mare la medic!

Răspuns utilizator avertizat
| NRazvan a răspuns:

Fratilor daca nu va duceti la medic sa va recomande ceva si luati pastile pe ureche macar cititi prospectul ala! Indicatii, CONTRAINDICATII... S-a dereglat de tot biata fata, poate risca sa nu mai faca copii in viata asta... Ba o sa fiu sincer e grava treaba, dar grava rau de tot!