| Ratuscaa a întrebat:

Sunt Ana am 15 ani j fumez de ceva timp... Eu as vrea sa ma las de fumat ca imi cam fac rau... Ceva solutii prin care sa ma pot lasa de fumat?!
Multumesccc!

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vointa.De 3 ori vointa.Cand te-ai luat nu stiai ca iti face rau?

| mona a răspuns:

mare ambitie si rabdare trebuie sa ai sa te poti lasa de fumat

| Chαяtreux a răspuns:

Tine doar de vointa pe care o ai, si de cat de mult iti doresti acest lucru. degeaba faci tu pe dracu in 4 si te lasi, daca atunci cand te vezi cu prietenii cu care fumai te lasi influentata. Stiu ce zic, am destui prieteni in aceasta situatie.

| LolaLollita a răspuns:

Tu vrei sa cred ca la 15 ani nu poti sa te lasi de fumat? Da de cat timp fumezi? Parintii tai stiu? Daca nu, spune-le. Te vor face cu siguranta sa renunti.
La varsta pe care o ai, e totul despre vointa. Daca vrei sa te lasi, te lasi. Daca nu, nu. E simplu.

| PangeeaRogvaiv a răspuns:

Buna!
Mie una imi este foarte greu sa dau sfaturi din astea altor persoane pentru ca si eu am acelasi viciu, tot de la 15 ani fumez si eu.
Ce altceva pot sa fac decat sa-ti urez mult succes, ambitie si vointa? Alt sfat nu-ti pot da.
Sper ca te-am ajutat!
Mult succes!

| Irena97 a răspuns:

In primul rand evita anturajul celor care fumeaza, cu care fumai impreuna. Altfel o sa te tenteze in continuare. Ia-ti guma la tine si cand te roade ideea sa fumezi mesteca guma. Si gandeste-te ce urat iti miroase gura cand fumezi. Asa poate te montezi sa scapi de asta.

| Raeste a răspuns:

Da prima data nu te mai atingi de ele daca simti nevoia neaparat ia-ti ceva de rontait
daca te-am ajutat funda?