| anonim_4396 a întrebat:

nu stiu ce sa mai fac, am o prietena, ma rog o consider ca aproape cea mai buna, dar ea are alta mai mare, nu zic ca nu iese cu mine, la scoala mergem impreuna dupa un ceai dar cind se intilneste cu ailalta vb cu ea, si eu deja ma retrag, mereu vb despre viitor, ne spunem secrete, insa ea are un caracter diferit, trebuie sa fiu mereu atenta cu ea sa nu o supar, sau daca ii zic ceva ea nu ma intelege, intelege in alt mod ce vreau sa-i spun, si tipa sau e nervoasa, de ex : ieri am mers la o prietena de-a mea sa luam un caiet cu compuneri la romana (mentionez ca e geloasa cand ies cu ea imi zice du-te la ea), insa nu era la scoala si dupa ore am fost eu singura la ea acasa am luat caiet si azi la scoala m-a vazut cum am skris o parte din compunere din geanta, insa no faceam ca sa nu vada ea ci profa, ea m-a vazut s-a uitat lung la mine, si nici n-a mai vb m-a facut mincinoasa asa cum face de obicei cand mi se intimpla de genu. dar in fine mereu incerc sa vb sa-i explic si tot ne imprietenim, azi dupa ora aia numi vorbea, o intrebam tacea, am avut un test am intrebat-o nu raspundea, se facea ca nu ma vede. Ea e grea de caracter, daca ii dai e bine, daca nu atunci se supara si nici nu-ti vb, mentionez ca e buna la suflet, uneori intelgatoare, dar mereu eu trebuie sa intervin ca sa ne impakam, nu mai stiu ce sa mai fac. sa incerc si de data asta cumva? sau nu merita? chiar am facut multe pentru ea, ma comport ff bine, mereu salvez prietenia nnoastra, ea e un pic mai orgulioasa. Acum chiar s-a suparat ff rau. Eu tin la ea mult, insa stiu ca asta nu va fi prima data cand ea ma intelege gresit si se supara.

UN sfat va rog ( stiu ca majoritatea dintre voi ati trecut prin certuri sau ati avut probleme asemanatoare ca a mea) Sfaturi pls:. Cum credeti ca e ea? Ce ar trebui sa fac ca sa nu se mai supere, sa fim mereu unite? Ce-i pot zice acum dupa ce nu-mi mai vb? Helpp pls. Dau funda. mersi :*

Răspuns Câştigător
| Anutzaxx a răspuns:

Daca este chiar asa cum zici u ar trebui sa ii spui si u ce simti adica ar trebui sa ii zici ceva de genu` ( Tu cum crezi ca ma simt cand ma lasi balta si vb cu cealalta prietena a ta ) Dar asta tb sa eu spui intr-un mod trist nu sa tipi sau altcevawinking.Si pana la urma probabil ca va intelege. Si u ii mai spui ca tii fff. mult la eawinking. Si daca tine si ea cu adevarat la tine ar trebui sa te ierte.
1. Eu cred ca ea e prea suparaciuoasa din cate am inteles laughing
2. Incearca sa ii fim mult mai apropiata, adica adevaratele prietene nu se supara ele se mai fac proaste, si cealalta nu ar tb sa se inerveze si sa tipe straight face.
Cam atat am avut de spus succes!
FUNDA! :*
--->SUCCES

2 răspunsuri:
| SunShine_8211 a răspuns:

Andreea: mersi mult. si da. eu stiu ca e exact asa cum miai zis si tu, da sunt sigura pina eu nu-i zic ceva ea nu face e prea mofturoasa. da nici nu as vrea sa fiu certata cu ea. insa mercii mult :X :* PT sfat

| andreea_1503 a răspuns:

Pai eu ced ca ea e prea mofturoasa si nu trebuie sa-i mai dai apa la moara daca intelegi ce vreau sa zic.asteapta sa faca ea primul pas. daca continui sa tot lasi de la tine o sa fiti mereu in aceeasi situatie. daca si ea tine cu adevarat la tine o sa iti ceara sa va impacati, iar daca ea nu da nici un semn inseamna ca nu e o prietena adevarata, ci o profitoare care asteapta doar sa primeasca fara sa dea nimic in schimb.baftawinking