| Evelinn123 a întrebat:

Nu știu ce să mai fac...
De ceva timp vorbesc cu un băiat și chiar ne plăcem mult de tot dar este o problemă...
Părinții mei știau că vorbesc cu el și ca îl plac dar de aproximativ doua zile le-am spus că baiatul este țigan, el este super de treaba și îl plac mult și nu este ca orice băiat cu totul că este țigan (nu genul ăla de țigan cu căruțe sau altelelaughing)))
Iar de atunci părinții mei mi-au interzis sa mai vorbesc cu el....plus că acum încearcă să ma facă să vorbesc cu alt baiat care e român și eu nu îl plac, vor sa ma bage pe el pentru că are bani și mașina și nu e țigan ca băiatul de care îmi place.
PLS ma poate ajuta și pe mine cineva cu un sfat va rog mult...

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Trebuie să înțelegi in primul rand ca părinți tai nu iti vor raul. Daca pana sa afle de etnia lui au fost de acord inseamna ca nu sunt atât de restrictivi, vor doar sa te stie in siguranta.
Într-adevăr, nu pot sa iti impuna sa fi cu x sau y, dar si tu la rândul tău trebuie sa ai grija cu cine umbli. Daca vrei ca ai tăi sa il placă încearcă să organizezi o întâlnire in 4 sa vada despre ce e vorba si treptat cine stie. Daca e băiat ok si te va iubi se va vedea in timp, dar până atunci ai mare grija.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Lasa taganu si vezi ce roman gasesti, unu care nu merge la chefuri si nu fumeaza poate sa fie un tip serios, si nu bea. In rest multi violenti gasesti

| Adry05 a răspuns:

De cât timp vorbești cu el? nici măcar nu ești împreună din ce înțeleg, de unde știi cum se poartă într-o relație? că de vorbit frumos la început vorbesc toți. Foarte bine că te țin departe, cea mai mare parte dintre ei sunt niște jeguri și tot se arată până la urmă. Nu e ok că-ți impun cu cine să fii dar cred că ei știu mai bine de ce te țin departe. La cât ne fac de rahat neamu ăsta peste tot nici eu n-aș accepta așa ceva în familia mea. Poate doar să fie cu școală, rezultate super bune, facultate, ulterior un job cinstit, dar mă îndoiesc că sunteți la vârsta în care să vezi aspectele astea la el.

| Adry05 a răspuns:

Btw am râs la aia cu „ nu e genu de țigan cu căruțe" rolling on the floor)))

| Andreeush a răspuns:

Mai bine ai asculta de părinții tăi, habar nu ai ce tip de om e acel individ.
De câte ori l-ai văzut? Mai ales că perioada asta a fost cam imposibil.

| Legion7X a răspuns:

Dragă, ceea ce vrea să spună părinții tăi însă tu nu pricepi, este că ei nu vor să intre în mediul țiganilor privind anumite principii care poate familia lui le are, sau anumite caracteristi de familie țigănești. Poate vorbesc în nume de rău, și băiatul este dintr-o familie foarte bună și foarte educată, insă chiar și așa în concepția multor români s-a lăsat o urmă rasială prin prisma altor modele negative care îi înglobează pe toți laolaltă.

Răspuns utilizator avertizat