| Madalina1455684 a întrebat:

Nu stiu cine o sa fie in masura sa ma ajute dar.incerc.
Sa incepem.Am o prietena destul de buna[adica ma inteleg bine cu ea.], dar ea in trecut a avut o alta prietena care provenea dintre-o familie de numai de femei usoare.Stiti la ce ma refer.Cu timpul ele erau prietena foarte foarte bune.Atat ca nu dormeau una la alta dar in rest.totul era ok. ntre mine si prietena mea este un an dieferenta[ea este m-ai mare]. Intre prietena mea si fosta ei prietena exista tot un an dieferenta dar cealalta era mai mare. Cealalta mai mare tot crescand a devenit si ea la randul ei precum maicasa, bunicasa, o adolescenta care era gandul nuami la baieti.Intr-un final a devenit si ea o femeie usoara[incerc sa folosesc un vocabular destul de adecvat]. Prietena mea o insotea cand mergea sa isi faca treaba[uneori]. Stiti la ce ma refer cand spun "treaba". Dar prietena mea sustine ca ea nu a facut ceea ce facea si cealalta.
Intr-un final dupa vreo 10 ani de prietenie tipa cea mare a inceput sa ii scoata vorbe prietenei mele, a invatat-o sa fumeze, mergea si cumpara tigari si iii facea conturi pe la tot felul de magazine.La un moment dat a aflat mama prietenei mele.Cand a aflat nu a mai lasato pe ficasa s afie prietena cu asta.Deatunci eu si ea suntem prietene bune.
Dar acum ea opteaza sa mearga undeva -ai departe la liceu.Eu am unele banuieli.Cum ar fi:
-am auzit de la alte persoane ca prietena mea frecventeaza feluri si feluri de pensiuni, hoteluri.cand am intrebat-o ea a negat total.
-am auzit ca pozeaza goala si isi posteaza pozele pe hi5. ea avea un hi5 dar nu avea poze goala goala avea in sutien si blugi.
-apoi ca merge acasa la tot felul de baieti.
-iar ceea ce a pus capac a fost ca acum i-am citit mesajel; e din telefon si ii spunea unui baiat ca poate sa vina acum la ea ca apoi ii vine menstra si nu m-ai poate.deci asta ma socat total.
Ea peste vreo luna pleaca deaicea si vine doar de sarbatori.Nu stiu cum sa ii spun. Oricum sunt 100% ca a facut-o cu acel baiat de m-ai multe ori. Xum sa ii spun? Eu doar acum am aflat? Daca nu ii spun apoi raman doar cu suspiciunea si banuialacrying.Fundita.Si va rog daca vreti sa ma ajutati sa ma ajutati daca nu m-ai bine nu imi dati sfaturi aiurea!

Răspuns Câştigător
| LittleDrop a răspuns:

Buna!

Eu sunt o persoana directa din fire, nu stiu daca asta este bine sau nuhappy dar majoritatea oamenilor si a persoanelor cu care intru in contact apreciaza asta la mine. Deci, in locul i`as spune direct si verde`n fatabig grin. Acuma depinde si cum esti tu, adica, intr-un fel daa ai destul tupeu sa-i zici asta. Poti incepe prin a`i spune ca ii esti o prietena foarte buna, care ii vrea binele etc. si la un moment dat incepi sa-i povestesti tot ce stii despre ea. Ar fi bine ca la inceput s`o rogi sa te asculte pana la capat, fara sa te intrerupa [adica tu spui ce ai spus iar ea, cand ii vine randu` iti va explica tot]. Eu asa as procedabig grin

Take care!

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat