| anonim_4396 a întrebat:

Nu stiu cum s-a nimerit, dar saptamana asta toate prietenele mele sunt plecatile din oras, iar eu nu am cu cine sa ies in oras. Ce as putea face in aceasta perioada, prin casa, ca sa nu ma plictisesc?

6 răspunsuri:
| ChristtineA a răspuns:

Asculti muzica, te joci la calculator, stai pe facebook, unde poti gasi fete din orasul tau si sa iesi cu ele la plimbare, incearca sa-ti faci un prieten.

| Elly213 a răspuns:

Uita-te la un serial, la filme.Citeste o carte.Fa-ti curatenie generala prin lucruri. Eventual incearca sa faci o schimbare.Eu pentru ca ma plictiseam am decis sa-mi fac un blog
http://pasesteinviatacustil.blogspot.ro/
Poti sa gatesti tot felul de lucruri dar ai grija sa nu se puna in exces. Poti incerca sa faci lucruri manual ca sa ti le pui prin camera.Sunt multe lucruri de facut..vei gasi tu ceva ^_^
Distractie placuta si stai calma ca timpul trece repede.

| Seducatorul a răspuns:

Pai cam ce se poate face intr-o casa!
Stai la calculator, TV, UITA-TE PE GEAM, poti sa faci flotari, abdomene toate chestile!

| ancaemilia a răspuns:

Pai...poti asculta muzica,poti dansa,uitate la fimle (horror, comedie, drama ), fa-ti manichiura(pedichiura), incearca la oglinda diferite coafuri gasite de pe internet.

| Biiancaaaa a răspuns:

Buna!
Uite cam ce se poate face intr-o casa:
-fa curat(nu e prea distractiv dar te tine ocupata, iar rezultatul te face sa te simti mandra)
-citeste
-asculta muzica si incearca sa creezi dansuri noi pe ea
-deseneaza/picteaza
-sari in pat
-uite-te pe geam
-uita-te la filme
-incearca sa confectionezi diferite chestii gen bratari, impletituri
-fa-ti diferite coafuri
-fa-ti manichiura sau pedichiura
-fa putin sport care merge in casa: abdomene, flotari, genoflexiuni etc
-DORMI MULT(asa trece timpul cel mai repede)
Eu cam asta fac cand sunt in casa... Cu astfel de activitati timpul trece foarte repede. Sper ca te-am ajutat! Distractie placuta!:*

| AddeDenny a răspuns:

Uita-te la filme ..sau poti petrece mai mult cu familia... happy