| Lyn a întrebat:

Nu stiu ce sa mai fac. Prietena mea cea mai buna e plecata toata saptamana la Bucuresti iar eu nu mai ies cu altcineva in afara de ea. Celelalte prietene ale mele locuiesc in alt oras iar cele care stau cu mine in oras ma evita mereu (ieri am iesit cu ele afara si au plecat fara sa-mi spuna nimic). Iar prietenele mele au iubiti si m-as simti in plus sa merg cu ele afara.
Ce as putea sa fac, in afara sa ies singura? Dau fundiiita :*

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Pai, daca nu esti de acord cu iesitul si cunoscutul de persoane noi, facut noi prieteni. Singura cale ar fi sa-ti gasesti ceva de facut pana revine prietena ta din Bucuresti. Vei vedea, daca iti vei gasi ocupatie saptamana va trece foarte usor.
Succes!

| Lost0in0your0memories a răspuns:

Hey, ai putea de altfel sa iesi cu baieti, prieteni. adica sti si tu ca intre baieti este mult mai multa distractie si nici nu este foarte multa barfa si invidie. contacteaza vreun coleg, vecin amic si iesiti la cinema, la plimbare, cu rolele, la baschet, acum depinde si de preferintele tale. cu aceasta ocazie veti putea stabili o urmatoare iesire. si ca un sfat de incheiere, incearca sa iti faci cat mai multe cunostinte si prieteni chiar daca ai doar una singura cea mai buna pentru ca la nevoie sa te mai poti baza si pe altii.