| anonim_4396 a întrebat:

Nu stiu cum sa rectionez intr-o situatie de genul si am nevoie de niste sfaturi. va roogg sad
Prietena mea "cea mai buna" s-a cuplat cu crush-ul meu. Faza e ca noi ne-am certat acum cateva luni, si am mai racit relatia..adica am inceput sa nu mai iesim asa des..si sa nu mai vorbim mereu..ma rog. Iar acum cateva zile am iesit si a avut tupeul sa-l cheme pe "noul ei prieten"-(crush-ul meu ) ..si sa se sarute cu el de fata cu mine. Nu pot sa descriu prin ce stari am trecut..cand am vazut ca prietena mea este cu tipul pe care l-am placut, si inca il mai plac. timp de 3 ani.
Macar daca nu ar fi stiut.dar stia! Am plans pe umarul ei dupa el, stie cat de mult il placeam.Iar acum sa vad asta.M-a terminat. M-a lasat fara cuvinte..Nu stiu cum sa ma comport cu ea acum. De fata cu ea m-am comportat normal..ca si cum nu ma afecteaza (si a fost al naibii de greu.) Ea probabil crede ca nu mai imi place de el (asta am si vrut sa demonstrez,, ca nu mai imi place, ca am terminat-o cu el.dar nu pot, de fiecare data cand il vad, sau cand vorbesc cu el se duce totul)..sau nu pot sa inteleg de ce ar fi facut asta.
Ar trebui sa ii zic ceva? ce anume? Sau sa ma comport in continuare normal cu ea.?

6 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Ii ignori pe amandoi, tipul e clar ca nu te place si individa numai prietena nu-ti e. Carry on! E timpul sa cunosti noi oameni si sa elimini persoanele toxice din viata ta, si, dince ai povestit tu, astia doi nu mai au ce cauta in preajma ta.
Succes!

| Ruxii1234 a răspuns (pentru ascovit):

Da, asa este. Numai ca aceasta este colega mea..de banca chiar. nu prea am cum sa o ignor.

| ascovit a răspuns (pentru Ruxii1234):

Schimbi colega de banca, nu te obliga nimeni sa ramai cu ea in banca

| UnBroken2016 a răspuns:

Daca tu nu esti in stare sa ii arati ca il placi timp de 3 ani, nu e vina ei ca stie cum sa ia ce vrea. Trebuie sa te superi pe tine nu pe aia. Plus ca "prieteniile" astea de 12 ani nu tin.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E vorba de 3 ani, daca nu s-a intamplat nimic intre tine si baiatul ala in 3 ani, inseamna ca nu esti genul lui si nu simte nimic pentru tine.
Totusi, prietena trebuia sa vorbeasca cu tine intai de toate, daca iti era asa buna prietena.Trebuia sa iti explice "Draga Marioara, e vorba de 3 ani,nu vezi ca esti invizibila pentru el? Vezi tu,draga Marioara, poate e momentul sa nu iti mai pierzi timpul si sa cauti alt tip."
Sau cum a zis unbroken, trebuia sa-i arati tu, etc.
Ma rog, nici prietena asta nu e prietena.
Cel putin dupa standardele mele.

| Printesa10TM a răspuns:

Eu cred ca ea nu te-a considerat prietena ei si ar trebui sa faci si tu la fel!