| ChildOfDark a întrebat:

Bun, deci imi place de o fata, e in clasa cu mine. M-am mutat in alta clasa si acum parca e o rivalitate intre noi... O prietena de a ei imi zice incearca sa te comporti mai frumos cu ea. M-am comportat cum nu ma comport si cu mama... Nu stiu cum sa o fac sa ma placa. Sugestii?
*DAU FUNDA*

3 răspunsuri:
| SerbanAntoniaElena0550 a răspuns:

Ai intrebat-o daca te place?
Scuze de intrebare dar stiu cum sunt in general fetele... Incearca SA NU ii dai flori, cadouri sau chesti de genul asta. O va face sa se simta destul de rau, s-ar putea sa rada colegi de si sa-i spuna tot feluu de prostii, sa va faca sa va pupati, si chesti de genul, iar ei nu ii va place si nu va mai vorbi cu tine, incarca sa afli cat mai mult posibil despre ea, dar sa nu pari obsedat, ca nu ii va place, fai pe plac, dar las-o si in pace cateodata, pentru ca asa nu o sa te aiba la suflet, oferate ca ii vei face cinste cu ceva, dar nu prea des si nu prea rar. Cam asa gandeste o fata, pentru ca sunt o fata, si mi-s-a intamplat si mie chestia asta ^^, sper sa te ajute sfatul meu!