| username01234 a întrebat:

Buna!O idee despre ce as putea face referat la franceza?big grin
Sa fie ceva interesantbig grinMultumesc

1 răspuns:
| LarissaMouse a răspuns:

Pai cam toata Franta este interesant.ce sa nu faci:
turnul eiffel,deoarece toata lumea stie cate ceva despre el si cred ca o sa mai fie prin clasa care sa aduca
sa nu faci de paris, deoarece de asemenea, toata lumea stie ca e capitala frantei si s-ar putea sa mai fie colegi de-ai tai care sa aduca despre el
ce poti face:
1.gastronomia franceza. poti sa faci despre tipurile de branza,care sunt foarte multe, despre sampania franceza, etc
2.castelele de pe valea Loarei.sunt multe castele foarte frumoase si spectaculoase
3.o anume cladire importanta din Franta
4.un sportiv francez
5.un loc foarte frumos di Franta, care ti se pare tie unic si deosebit