| anonim_4396 a întrebat:

Buna o prietena de-a mea Amalia si-a facut cont pe un site de matrimoniale si a primit un mesaj de amenintare de la un baiat ca daca nu isi sterge contul acesta o poate gasi. Faza este ca baiatul respectiv crede ca este altcineva pe contul Amaliei, un altbaiat.Baiatul care trimite mesaje vorbeste urat si injura groaznic.Amalia si-a sters contul acum de frica.Voi credeti ca era cineva care o cunostea pe Amalia care se tine de glume, insa nu prea cred.Aceasta intamplare m-a socat si pe mine.Ea a gresit si si-a dat toate datele ei personale plus poza, si eu i-am spus sa nu faca asta.Pana la urma o fi cineva care o cunoaste pe Amalia? ei ii este frica sa nu se intample ceva daca a salvat respectivul poza.Prima data acest baiat vorbea ca si cum se adresa unei fete,iar in al doilea mesaj se adresa unui baiat, ca si cum el ar fi crezut ca in locul Amaliei se afla un individ. Vreau parerei.multumesc

2 răspunsuri:
| Bluebutterfly80 a răspuns:

In primul rand pe niciun site nu se pune adresa, decat orasul in care locuiesti!
in al doi-lea rand, pe net sunt tot felul de ciudati, care se distreaza facand asemenea chestii! prietena ta trebuia sa il blocheze, ca el sa nu o mai poata contacta!
nu o sa i se intample nimic, dar mai multa grija data viitoare!

| Catazaq a răspuns:

Abureli de ale lui si dc ar fi sa mearga la adresa aia(dc si-a dat adresa), dc ea zice ca nu stie de nimic din astea, acesta va crede ca si-a batut careva joc si n-are ce sa ii faca (ps:sa-si faca alt cont)