| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o nelamurire.Am 17 ani, mai mult o depresie din care nu pot iesi decat o nelamurire.Am o prietena de 2 ani jum, si in acesti ani niciodata nu mi-a dat de banuit ca ar avea pe altcineva sau, stiti la ce ma refer.Pana acum cateva saptamani, cand am intrat pe id-u ei.Si am gasit o conversatie intre ea si un baiat din oras foarte bizara.In conversatie scria ca "Cand vorbeam cu tine eram despartita de el(adica de mine)Si multe alte chestii care m-au lasat socat."Desi eu nu m-am despartit niciodata de ea, poate da ne-am mai certat. Dar nu a fost vorba de vreo despartire. Ea mi-a zis ca a intrat cineva p id-u ei, ca a facut misto. L-am intrebat si pe ala, a zis la fel ca nu a fost el la pc ca era un prieten de-al lui.Am incercat sa trec peste. Dar seara, mai vorbesc cu ea prin mesaje, si de multe ori sun asa din intamplare si suna ocupat, si daca o intreb cu cine vorbea, ori zice ca vorbea cu sora ei, ori zice ca "nu are cum ca nu vorbeam cu nimeni". Cum sa fac si cum sa aflu daca are pe cineva? Ca asa sa o intreb e evident ca nu imi va recunoaste. Dau funda pentru un sfat bun.Multumesc

Răspuns Câştigător
| bia0000 a răspuns:

Am crezut k doar eu sunt in situatia asta...ieri am facut 2 ani si de 4 saptamana am descoperit acelasi lucru ca si tine...mie ink nu mi vn sa cred(de fapt cred dar nu mi revin din soc, mai ales ca nu parea genul)

6 răspunsuri:
| Artemisia a răspuns:

Buna.
Daca esti un om cu scaun la cap, cum se spune, las-o in plata domnului.Nu vezi ca s-a saturat de tine?
Nu stie ce pretexe sa mai bage.Adica, eu daca eram in locul tau, la prima abatere o lasam.
Esti tanar nu are rost sa iti irosesti timpul cu o asemenea fata.
Ai 17 ani. Ocupata de scoala, lasa fetele.Ele doar distrag atentia de la studii.Imediat o sa ai bacul, si te trezesti ca nu stii nimic.
Fii atent ce faci, timpul trece si tace, iar tu nu o sa mai poti sa-l dai inapoi.
Aceasta a fost parerea mea, de aici incolo faci ce vrei.
Succes!

| Leon a răspuns:

Pfffffff... altu frate! multi depresivi mai sunteti pe situ asta. Hai sa iti spun si tie cum sta treaba. s-a super-plictisit de tine frate, atat de mult incat nici nu se mai 'incomodeaza' sa iti dea expicatiile pe care in mod normal orice persoana intreaga la cap ar trebui sa ti le dea. E foarte comoda pentru ca ii permiti. e vina ta prietene. Cu cat iti dai seama mai repede ca nu trebuie sa lasi pe nimeni sa te ia de prost cu atat mai bine.
daca ai sa intelegi ce zic... atunci welcome to the jungle!

| alina58 a răspuns:

Heii nu e ok sa o urmaresti. La fel cum nici tie nu ti-ar placea sa te urmareasca cineva, nici ei nu i-ar placea. Cel mai bine ar fi sa discuti deschis cu ea, sa o faci sa inteleaga ca nu esti prostul ei. Ar fi mai ok daca ai intreba-o tu daca te lasa sa te uiti la mesajele ei. Daca ezita, inseamna ca are ceva de ascuns. Nu trebuie sa te gandesti ca e ultima fata de pamanat. Esti inca tanar!

| Couragebv a răspuns:

Mai dragul tatii, ia asculta tu bine, "daca un lucru nu este al tau, niciodata nu a fost mai" nu obtii nimica daca o supraveghezi, poate chiar mai rau faci. bafta multa, si nu uita ca este plin pamantul de fete si femei, cam in jur de 3 miliarde daca nu ma insel, Una singura, doar una singura, cu siguranta e a ta.

| ndc a răspuns:

Hmm. Ma intreb cat costa un abonament la SRI.

| dukku98 a răspuns:

Nu stiu cel mai bine ar fi daca ai urmari-o sa vezi unde se duce si cel mai important cu cine se duce, sau poti sa ii ciordesti telefonul mobil si sa vezi pe acolo daca are mesaje, apeluri etc... si daca ti se pare suspecta ce is cu astea in telu tau? sau daca o prinzi la intalnire te duci direct la ea si ii zici ca vrei sa te desparti de ea... fundita? plzzz