| AnaMariaSo11 a întrebat:

Bună, o sa încep cu începutul nu știu ce sa fac pentru ca tatăl meu bea și îmi face scandal zilnic ma înjura și alte chestii...la un moment dat mi-am făcut o relație cu un baiat care după 2 luni s-a mutat la noi totul mi se pare ok ne înțelegem bine dar au început sa apară probleme tatăl meu bea în continuare și spune la toată lumea ca sunt măritată problema nu e aici îmi aspum dar tatăl meu a încercat sa ma dea afara din casa și la amenințat pe iubitul meu ca îl duce la politie. Iubitul meu mi-a propus sa ne mutam dar nu știu ce sa fac pentru ca îmi e greu sa ma mut din casa în care am crescut dar îmi e și greu sa stau în circ în continuare și nu știu ce ar trebui sa fac ca să fie bine

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Iubitul meu mi-a propus sa ne mutam dar... "

câți anișori are oare petenta?

| dullcat a răspuns:

Buna.Pentru a-ti fi bine tu trebuie mai intai sa iti termini studiile. Unde te-ai muta mai exact cu iubitul? Din ce v-ati intretine? Cati ani aveti voi? Din moment ce ai pus intrebarea la categoria adolescenti, denota ca nu aveti mai mult de 17 ani, nu?

| Hyperion7 a răspuns:

Răspuns simplu:decât moarta, mai bine vie.
Adică e mai bine de te muți. Oricat ai tine la amintiri, viața ta e mai importanta, nu?