| anonim_4396 a întrebat:

Buna
O sa intru la liceu si as vrea sa va intreb cum as putea sa ma integrez rapid? Sa ini fac prieteni,? Ce comportament sa am fata de colegi?

Mersi pentru raspuns. O sa tin cont de sfaturile pe care mi le dati.

3 răspunsuri:
| Ibrahimovic a răspuns:

Depinde si de colegii pe care o sa-i ai. In mod normal, lucrurile vor veni de la sine. Mai intai schimbul de numere de telefon si add-ul pe Facebook, apoi o sa va cunoasteti sa vedeti care si ce aveti in comun unul cu celalalt. Fii prietenoasa la inceput, dar nu da senzatia ca vrei sa devii cea mai buna prietena cu toti. Asteapta sa-i cunosti si sa vezi ce e de capul lor.
Spre exemplu eu in prima zi a clasei a 9-a, prima conversatie am avut-o cu o fata pe care acum nici n-o salut, desi e in clasa cu mine. Deci nu merge dupa chestia "primul venit, primul servit". Ai putina rabdare.

Daca esti mai indrazneata ai putea tu sa le ceri prima numerele de telefon la fiecare sau mai mult de-atat, daca stii cu cine vei cadea in clasa, da-le add pe Facebook si poate va imprieteniti si mai repede.

Succes!

| UtilityHelper a răspuns:

Hey! incearca sa fii pur si simplu tu! Sa nu incerci sa faci diferite tampenii pentru a atrage atentia sau pentru a te integra in nu stiu ce anturaj dubios. Exista diferite personalitati, iar fiind TU* sigur o sa te integrezi intr-un grup in care te vei potrivi.

| Calypso1234567890 a răspuns:

Hei.iti recomand sa fi tu insuti si sa vorbesti cu toata lumea. Dupa cateva zile sau o saptamana sigur vor incepe sa se formeze grupulete.tu doar intra in grupul cu, care ai cele mai multe in comun.