| salutarelumebuna a întrebat:

Sfaturi pentru prima zi de liceu? Cum as putea sa îmi fac prieteni rapid și sa ma integrez?

4 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Sfatul meu este să fii comunicativ și să ai grijă cu cine te împrietenești, pentru că nu întotdeauna o prietenie este bună.

| LPCTSTR a răspuns:

Nu te bagi in discutii si nu cersesti atentia. De obicei, persoanele cu aceleasi afinitati nu au nevoie de introduceri siropoase ca in filme.
Plus ca, nimeni nu va avea voie sa-si paraseasca daca vorbim de o scoala cu scenariul verde, iar asta iti va cam pune piedici.

| gemeni6226 a răspuns:

Daca te porti cu cei cu care ai vrea sa iti faci prieteni parca i-ai cunoaste de o viata deci foarte degajat si prietenos.

| oglindasultanului a răspuns:

Aratand bine, e tot ce conteaza, ei vor reactiona apoi pozitiv/negativ la orice zici/faci.