| Rosiros a întrebat:

O sa vi se para ciudat insa eu nu pot pronunta grupurile : Ce| Ci | Ge | GI| >sunt foarte complexata de acest fapt si toata lumea rade de asta! Ati avut probleme cu asta cunoasteti pe cineva? Exista vreo modalitate de a rezolva si sa pot pronunta corect.

Răspuns Câştigător
| EmaEmax a răspuns:

Si ce daca ai defectul asta de vorbire? Mie mi se pare interesant si foarte funny... big grin totusi, ar trebui sa consulti un logoped.

2 răspunsuri:
| FuckAndSmile a răspuns:

Buna! Am o colega care in loc sa spuna " ci " sau " ce " spune " chi " sau " che ".Ea face niste exercitii de dictie.Ar trebui sa incerci ca de fiecare data cand trebuie sa spui unul din grupurile alea de sunete sa vorbesti mai rar si sa incerci sa pronunti incet si corect :d. Sper ca ti-am fost de ajutor, papa happy

| Rosiros explică (pentru FuckAndSmile):

Buna! Ce exercitii mai exact! Daca imi poti zice? Plsssss.