| andrei755 a întrebat:

Buna oameni. Sunt genul care nu prea are chef de invatat, care sta mult pe calculator, isi pierde timpul etc. In acest moment sunt la liceu si am nevoie de niste note bune pentru a ma transfera in alta clasa. De fiecare data cand incerc sa invat ceva nu reusesc deoarece nu imi sta mintea la acel lucru: ma gandesc la "hmm oare ce fac prietenii mei acum, sunt la calculator, sunt afara?" si uite asa imi eu timpul fara a invata sau a face ceva util. Un sfat care ar putea sa ma ajute? Funda O zi buna

3 răspunsuri:
| IonuţR1995 a răspuns:

Incearca sa imparti utilul cu placutul. Daca stai la calculator, daca nu gasesti ce ai de invat pe net (de exemplu), baga o muzica buna, chill, si apuca-te sa citesti la ce ai de invatat. O sa ai tot timpul din lume sa stai la calculator, iar de prieteni nici nu mai zic. Succes la scoala si hai cu transferul! laughing

| ywar a răspuns:

O bataie buna, eventual sora cu moartea de la parintii tai si sa vezi cum te apuci de invatat!

| Stefxn a răspuns:

E nasol sa stii, daca esti la liceu ar fi cazul sa te gandesti foarte serios la viitorul tau.