| GyoLove a întrebat:

pentru fete... Spuneti-mi si mie ceva. Mie ieri mi-a venit menstruatia, si vreau sa stiu ce ar trebui sa mananc dimineata, la pranz, si seara in timpul menstruatiei... Funda!big grin

Răspuns Câştigător
| mona a răspuns:

Nu este o regula la mancare in timpu menstruatiei,numai problema este sa nu mananci mult,se spune ca sunt sanse sa te ingrasi, cred ca toate fetele au simtit inainte si in timpu c.m., pofta de mancare

4 răspunsuri:
| Andarock a răspuns:

---> Poti sa mananci ce vrei tu! happy

---> Daca ti-a venit ciclul, asta nu inseamna ca trebuie sa-ti schimbi stilul de viata si nu trebuie sa mananci alt`ceva!
---> Mananca ce vrei tu si ce`ti place!

---> Numai bine! puppy dog eyes

| cherrybomb a răspuns:

Zici ca traiesti pe alta planeta, manaca frate orice, mananca salate, fructe, pentru ca este vara, nu trebuie sa tii un regim in aceasta perioadarolling on the floor manca ce vrei si ce iti placehappy

| tuGatita a răspuns:

Esti cam stresata vad. mananca ce mananci de obicei. mai multa carne daca se poate. si bea cate un ceai sau 2 de coada soricelului ca face bine femeilor acolo jos.

| Lavii_3618 a răspuns:

Mancarea nu are nicio treaba cu menstruatia. poti manca orice :*