| Ioana_Daria_1995 a întrebat:

Bună, persoanele pe care ii consideram prieteni, m-au părăsit, toți. Ma simt foarte prost știind ca ei se distrează și eu stau in casa..plâng foarte mult in ultima vreme, mi-e frica sa nu fi intrat intr-o depresie, s-au adunat multe lucruri și efectiv am clacat. Vinovați suntem toți, mai mult sau mai puțin. Un sfat, va rog?

4 răspunsuri:
| Beatrice077 a răspuns:

Doar nu te aștepți să găsești înțelegere într-o lume în care oamenii se judecă unuii pe alții mai des decât respiră...
Prietenia adevărată nu m-ai există de mult.

| darrio2007 a răspuns:

Dar tu de ce stai in casa? Te obliga cineva? Daca nu pleci cu ei la distractie, este doar vina ta.

| Andreeush a răspuns:

De ce spui că te-au părăsit?
Dacă te închizi în casă nu înseamnă că te-au dat deoparte. Ieși și tu cu ei si distrează-te.

| Adry05 a răspuns:

Pai si stand in casa si plangand ce crezi ca rezolvi? Trezeste-te, iesi din starea asta si cauta-ti prieteni noi. Invita colegi si cunostinte sa iesiti la un suc, discutati, apropie-te de ei sau inscrie-te in tot felul de grupuri si cercuri unde poti cunoaste oameni noi.