| monyk a întrebat:

peste cateva zile va fi ziua fostului meu prieten si nu stiu ce sa fac...adica el m-a lasat balta, mi-a dat papucii, i-am sters si nr de telefon, dar acum m-am gandit ca ar fi frumos sa il sun si sa ii spun la mult ani ca ar fi un gest frumos, dar nu stiu ce sa fac, si el m-a felicitat de ziua mea si nu eram cu el, dar nu vreau sa interpreteze gresit si apoi poate ca va crede ca il sun ca vreau impacare si nu e asa, stiu ca nu e nimic rau in asta, dar pe deoparte nu stiu de ce dar mi-e cam rusine sa il sunhee hee, ca nu stiu ce si cum sa ii spun, oare sa ii trimit doar un sms cu la multi ani, sau cum sa procedez, nu vreau nici sa par nesimtita sa nu ii zic la multi ani dar problema ar fi ca nu prea vreau sa il sun, mi-e oarecum jena, nu vreau sa il aud si sa vb cu el, asadar ce sa fac? Sa prind curaj sa il sun si sa ii zic la multi ani, sa ii trimit un sms sau sa nu ii zic nimic ca doar mi-a dat papucii... ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| ForeignO a răspuns:

Uite, daca vrei sa-i spui la multi ani, spune-i! Nu cred ca v-a interpreta gresit, va sti ca esti o fata speciala si foarte increzatoare in sine.
Spuine-i ca ii doresti multa sanate si nu deschide alt subiectwinking

Te pup, Papahappy

18 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Lasa-l in pace, nu-l mai suna ca e ca si cum ai rupe coaja de pe rana. Asa nu se mai vindeca niciodata.

kratos
| kratos a răspuns:

Eu in locul tau Mony l-as uita si nu as face nici un gest care sa-i ofere satisfactie! Tu sunandu-l o sa-i oferi o satisfactie enorma pe care el o va interpreta altfel... Eu zic ca meriti mai mult si ca o sa-ti gasesti baiatul care te merita cu adevarat.

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Trimite-i un simplu sms cu urari pentru ziua lui...ATAT!

| marsy a răspuns:

Azi e ziua de nastere a unui fost prieten cu care am fost impreuna 9 luni. Desigur am tinut la el mult. sh m-a durut faptul ca din cauza lui ne-am despartit. a fost decizia sa.
Deci. nu stiam nici eu. sa-l felicit sau nu! Am citit toate sfaturile de mai sus. sh totusi am decis si i-am skris o mica urare cu La mutli ani! A fost o relatie frumoasa. sh mai bine dau dovada de inteligenta. Daca sh el ma felicita. ca ziua mea e peste 10 zile. eu o sa ma simt vinovata!
Sa traiaska... fericit. pn ca e un baiat special. sh bun la suflet. chiar daca ne-am despartit!
te-am pupat Monyk. sh poti sa-i skr si tu un La Multi Ani!
paaa

| EUSIATIT a răspuns:

Gestul ar fi ok de ce sa porti ura asta a fost nu trebuie sa fii suparata... daca era invers?/? viata merge inainte

| night_crawler a răspuns:

Nu cred ca este o idee buna sa-i trimiti sms... s-ar putea apoi sa interpreteze... daca intamplator te gasesti cu el in ziua in care implineste anii... ii spui la multi ani si iti vezi in continuare de drum...
hai te poooop! :*:*:*

| Kidu a răspuns:

Un simplu sms cu "La multi ani!" cred ca e de ajuns.
Pupici:*

luciana
| luciana a răspuns:

Drga mea, as fi zis ca ne intrebi pentru ca suntem multi aici cu experienta si ca raspunzandu-ti, iei in seama sfaturile ce din suflet ti se dau si nu putini dintre noi o fac, - in loc sa ne umplem viata cu alte lucruri folositoare noua; nu o facem pentru fundita sau sa castigam prin ele titlul de expert vanat de multi ce au dovedit-o ulterior din plin...imi pare rau, dar cred ca ai asteptat sa primesti acest raspuns, NEAPARAT, doar de a-ti justifica hotararea de a-l suna cu orice chip... Uita-te la sfaturile date de unii - din experienta vietii, sau de altii - din sinceritate : kratos, ButTeRflyX..., nekane, night_crawler, brigaela, ce mereu au sfatuit pe altii in necaz. Pacat ca nu te-ai putut abtine, caci cea care pierzi din asta, esti tot tu! Lucien.

| catthshshshs a răspuns:

Nu nu nu! Toate fetele suntem la fel...niste proaste laughing

Nu il mai cauta tu! Si incearca sa cunosti alte persoane...Altfel va avea o satisfactie deosebita ca il cauti si va fi si mai intaratat sa te ignore... Tu ce vrei sa faci, sa fii bataia lui de joc sau sa fii o fata tanara care are un viitor frumos in viata? Gandeste-te...ai mult de pierdut daca tot pui inima in fata...

| AliNuTzA_9627 a răspuns:

Parerea mea este ca ar fi frumos sa ii trimiti un mesaj, pana la urma va cunoasteti si nu poti sa treci asa cu vederea peste ziua lui. Daca nu ii dai nimic poate o sa creada ca esti rautacioasa, invidioasa...Asa o sa ii arati ca ai trecut peste.si ca nu te costa nimic un msj cu urari de bine.Stii cum e**lasa-ti loc de buna ziua**.
te pup

| IcsD a răspuns:

Daca tot te-a lasat balta asa. nu`i da satisfactie dar nu trebuie sa pari nici... da`i un simplu sms cu "la multi ani" atat. sdepinde de cand timp nu ati mai vb... j daca mai simti ceva pentru el.

| mrproffesor a răspuns:

Trimitei sms si nu-ti fa griji ca nu o sa interpreteze gresit doar isi da seama ca e un sms de urare

| carmi_6480 a răspuns:

Cred ca ar fi foarte frumos din partea ta sa-i dau un sms si sa-i zici,, la multi ani,, nu cred ca va interpreta gestul gresit, din contra va vedea ce fata deosebita a pierdut.

| betti a răspuns:

Cum el ti-a spus" la mult ani" desi sinteti despartiti, e frumos sa ii spui si tu! Macar prin SMS.

| AdytzaAdytza a răspuns:

Spune-i mai degraba printr-un mesaj daca nu ai curaj sa il suni... poate daca o sa ilsuni o sa te incurci la vorba si ar fi mai bine sa ii trim un sms cu tot ce ii doresti!tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa il ignori total, nu merita sa fii draguta cu el, stii prea bine cat ai suferit din cauza lui. Te-a umilit, a incercat sa te foloseasca si tu vrei sa il suni? Nu merita papusica, lasa-l sa fiarba, sunt sigura ca el este convins ca il vei suna, surprinde-l cu putina indiferenta...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca este ceva rau in asta... un simplu sms cu la multi ani nu este nimi...mai ales daca mai sunteti prieteni happy

| Kaia a răspuns:

Ah monyk, te inteleg destul de bine caci astazi sunt in aceeasi situatie. Mi-a placut nespus sfatul Lucienei si ma voi alatura, caci tot noi pierdem. Si intr-adevar este o satisfactie pentru 'el'. La mine e total alta situatie si plus el uitase de ziua mea, eu totusi la multi ani ii voi scrie caci nu vreau sa par prea mindra caci apoi o va spune ca nu l-am felicitat din principiu. Cred ca un simplu LA multi ani sanatosi, nu va fi o mare satisfactie pu dinsul.
Pa pa. Succes