| Codruta a întrebat:

Peste cateva zile voi pleca la bunici si acolo sunt multi copii de varsta mea. ce am putea sa facem sa nu ne plictisim tinand cont ca este la tara si nu putem iesi in oras... Va rog ajutati-ma! Da-ti`mi niste idei Fundaaaaa` :*

2 răspunsuri:
| alone a răspuns:

Ati putea sa va bateti cu apa laughing

| cristina_3322 a răspuns:

Ati putea juca niste jocuri adecvate copilariei. Iti spun cateva care le joc eu la bunici:
1)- Hotii si jandarmii. -> cum se joaca: Va impartit in mod egal pe echipe si o echipa sunt hotii si o echipa jandarmii. jandarmii fugaresc prima oara pe hoti pana ii prind pe toti, dupa schimbati rolurile
2)- Ligheane, ligheane. Cantecul este asa" Ligheane ligheane sticle si borcane, pepsi coca-cola, saruta`l pe ala" Si se joaca astfel : -> Faceti un cerc, un copil este pus in mijloc cu ochii inchisi si cu degetul aratator indreptat tot inainte, voi va invartiti, cel din mijloc sta pe loc, si cantati. iar cand se termina melodia, spre cine este cel din mijloc cu degetul pe acela trebuie sa-l sarute sau sa dea mana cu el. Ca sa vedeti care din cele 2 (sarut, si noroc) trebuie sa faca, trebuie sa fie pusi cei 2 spate in spate, sa se uite inainte, si numarati 1, 2, 3 la si fiecare trebuie sa intoarca capul in stanga sau dreapta. daca intorc amandoi in aceeasi parte se pupa pe obraz sau pe gura cum vrei voi:p. daca fiecare a intors capul in care o parte atunci dau noroc. si pe cine a nimerit cel din mijloc cu degetul, acela va fi urmatorul care va sta in mijloc. si se va canta. si tot asa.
3)- ati putea juca adevar sau provocare.
4) - flori, fete, sau baieti, melodii sau cantaresti. sunt sigura ca stii jocul

Bafta:*