| andreeadeealeea a întrebat:

Peste o 7 zile plec la mare, iar menstruatia nu mi-a venit inca, si nu stiu cum sa fac sa o am acum pentru ca nu vreau sa stau pe plaja si sa nu pot intra in apa! Daca nu imi vine pana la mare, e clar de acum, o sa fie cea mai nasoala vacanata! Va rog, stie cineva cum pot face sa imi vina acum ca sa nu am probleme la mare? E urgenttt! Multumesc

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Inceperea/pornirea menstruatiei la o anumita data, este in legatura directa cu activitatea hormonala din organismul tau si din acest motiv nu se poate interveni pentru a fi modificata, nici grabita dar nici intarziata. Daca se va intampla ca menstruatia sa se produca in perioada respectiva aiputea folosi cu succes tampoanele interne intravaginale, asa numitele OB-uri care sunt si in varianta mini pentru fete virgine. Multa sanatate!

1 răspuns:
| NH4OH a răspuns:

Poți purta ob mini, nu dezvirginează sau altceva. Un sfat, ar mai fi să stai liniștită și să nu te mai agiți. E de ajuns să stai 1-2 zile în apă. Dacă îți va veni după, asta e. Există și piscine care-s mult mai curate. Eu personal, prefer piscina.
Baftă!