| Bby_9485 a întrebat:

maine plec la mare iar iari mi. a venit menstruatia( ma tine 7 zile) nu vreau sa port nimic la plaja(nici O. B-uri, nici tampoane) nu ma pot baga in apa nu? doar pe plaja...(am 13 ani)
P. S.= daca stau intinsa nu imi vine...doar putin

7 răspunsuri:
| Andarock a răspuns:

Te corectez.
Menstruatia dureaza doar 5 zile, cel mult 6 zile, nu 7 zile! happy

Ai drepate, nu trebuie sa intri in mare, nici in piscina!
Daca stai intinsa pe plaja este okee`!

Sa te distrezi la mare!

Sper ca te-am ajutat puppy dog eyes Pupici!

| mona a răspuns:

Problema mare ai ce sati zic...cum vrei sa stai fara ob sau tampon, tu vrei sa te faci de rahat? ca mult ca putin cat iti vine la urma urmei...tot iti vine

| Piㄨㄨy a răspuns:

Mie anul trecut mi-a venit la mare si totusi am intrat in apa si pentru ca apa era un pic rece, menstruatia mi s`a oprit si mi-a venit cand miàm terminat vacantahappy.

Sper ca am ajutat:*

funda?puppy dog eyes

| LadyInBlack a răspuns:

Pai daca vrei sa intri in apa fa un sacrificiu si poarta ob-uri, dar ai grija sa fie mini, adica cele mai mici pentru. ca alea normale iti pot rupe himenul (te dezvirginezi). Totusi ar fi mai bine sa stai mai mult pe plaja, iar in apa sa intri ocazional si asta la amiaza cand e mai calduta sa nu racesti la burta.
Bucura-te de vacanta!

| monicutza_5552 a răspuns:

Sincer,naspa situatia in care esti. eu zic ca altadata cand iti planifici vacanta la mare fa-o in functie de menstruatie! nu te sfatuiesc sa te bagi in apa... poate cu picioarele pputin, dar poti folosi ob-uri cat esti la plaja

| moniii5 a răspuns:

Nu ai cum sa iti bagi O.B-uri laughing :-J... si nu, nu te poti baga in apa!

| SaraIsVeryBeautiful a răspuns:

Nu poti intra in mare fara o.b.O sa faci doar plaja, dar tot trebuie sa-ti pui un absorbant si niste pantaloni scurti.