| Ciprianccdlcjmrx a întrebat:

peste o saptaman am examenul teoretic la scoala de soferi, si in perioada asta sunt cel mai stresat om de pe planeta, aseara eram atat de stresat incat m-am apucat pur si simplu de plans in fata calculatorului, nu ma mai pot concentra la chestionare, sunt atat de nervos incat daca fac 17-18 puncte, imi vine sa dau cu toate pe geam, nu mai zic dureri de cap si varsaturi, ce sa fac? Toata ziua sunt cu ochii in chestionare, toate astea se cauzeaza ca se pune o presiune enorma asupra mea, de exemplu mama mea a zis ca daca n-o iau din prima nu mai am ce cauta acasa, si ei sa nu-i mai zic mama in viata mea, tatal meu, m-a amenintat cu bataia de moarte

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Stai linistit ca nu te vor omorâ pentru asta. Ar fi bine sa inveti cu calm si sa nu te mai gandesti la cuvintele spuse de ei.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti bagi picioarele si o sa dai de permis cand o sa fii pregatit

| Ara997 a răspuns:

Am 3 intrebari pentru tine :
1. asa fac la toate examenele tale sau doar la asta?
2. Te preseaza din cauza ca, considera ca pierzi timpul cu alte lucruri "nefolositoare " in loc sa invetzi?
3. daca la 2. raspunsul este " nu", atunci cum doamne -iarta-ma ai reusit pana acum sa te descurci cu ei?
Intreab-o pe mama ta daca acest "din prima " este o chestiune de orgoliu al ei ( sa aiba cu ce se lauda la serviciu), si daca da, de ce orgoliul ei este mai important decat tine viata ta, increderea ta in tine, relatia ei cu tine ca fiu,... chiar sunt curios.
bafta!

| ambicio a răspuns:

Fii calm, o să fie bine dacă reușești să fii atent.

| AlexandruTudor1888 a răspuns:

In primul rand spune-le parintilor tai ca din vina lor nu vei reusi sa iei proba teoretica
motivul: au pus prea multa presiune pe tine
ai grija sa nu ii enervezi prea tare cand faci asta, incearca sa tii situatia sub control si sa vorbesti calm (sau macar prefate)