| Ciprianccdlcjmrx a întrebat:

Am și eu o întrebare, se poate lua examenul teoretic la școala de șoferi, doar facand chestionare? Fara a citii ligislatia?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Teoretic, se poate. Dar exista si riscul sa dai peste intrebari noi, la care nu ai avut acces. Si atunci numai cunoasterea legislatiei te poate ajuta.

| BJK1903 a răspuns (pentru dannyel86):

Asa am patit eu, nu am citi legislatia deloc si cand am ajuns la examen am primit 6 intrebari care nu erau pe drpciv laughing... Am avut bulan, 4 au fost corecte 2 gresite laughing.

10 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Da. Dar daca dai peste mine ca nu stii legislatie te actionez in judecata si iti iau casa.

| BJK1903 a răspuns (pentru GdX):

Serios? Si daca da unu care are experienta peste 10 ani ce ii facem? La ala spui ca e prea "batran" si nu mai stie legislatia? Asta e o prostie boss, sunt oameni care stiu legislatia si nu au habar cum se conduce laughing

| GdX a răspuns (pentru BJK1903):

Orice sofer ar trebui din cand in cand sa mai citeasca legislatia pentru ca se schimba. Dar daca esti sofer, si conduci zi de zi, nu prea ai timp sa o uiti.

| BJK1903 a răspuns (pentru GdX):

Ai dreptate, dar crezi ca ii mai intereseaza pe soferi de legislatie? laughing Plus ca da bani pe carte, eu am dat 50 lei pe carte. Pe ea am legislatia, poze, totul. Dar depinde de om... happy

| GdX a răspuns (pentru BJK1903):

Recunosc, ca de 9 ani nu am mai pus mana pe o carte de legislatie. Mai citesc pe net modificarile care apar din cand in cand. Vrei sa spui ca e 50? Cam mult s-o ia naiba.

| BJK1903 a răspuns (pentru GdX):

Eu asa am dat in septembrie anul trecut cand am dat eu laughing). Stiu laughing...

| Vuitton a răspuns:

Salut, eu am luat examenul cu 25, fara a citi cartea. Doar semnele de circulatie le-am citit din carte si le-am invatat. Chestionare daca faci, fa doare pe site-ul asta. www.e-drpciv.ro. Platesti 5 euro, si ai o luna de chestionare, identice cu cele de la sala. iti poate confirma toata lumea care a facut si a luat examenul.

| Cheama_Cristii_1993 a răspuns:

Nu am citit din carte niciodata. Am folosit o aplicatie de chestionare (are steagul europei la iconita) si am luat sala din prima (24)

| Smile4Adelin a răspuns:

Da. Ai putea... Eu am făcut câteva chestionare când aveam 14 ani și din a 3-a încercare am luat 18 puncte din 26 doar bazându-mă pe logică și nu am citit niciodată legislaţia.