| uningermik a întrebat:

Buna!
Pffffff
Va rog ajutati-ma
am fost cu un tip 6 luni de zile la inceput a fost frumos, dupa 3 luni a inceput sa ma insele sa ma minte tot mai des. Tin foarte mult la el. Dar pana la urma i-am dat liber si i-am spus ca m`am saturat sa sufar si sa plang pentru el.

ne-am despartit intr-o sambata... O saptamana dupa despartire ne-am vazut la discoteca dar nu am vb unu cu altu.
Dupa care nu am mai vb o luna de zile de loc.
Si intr-o seara m-a sunat el am raspuns ne stiind ca e el ca eu nu mai aveam numarul lui.Si m-a sunat cu pretextu ca a gasit zilele trecute un apel de la mine dar eu nu mai aveam numarul lui, Asta a fost intr-o joi.Si sambata seara m-a sunat iar si mi-a cerut sa ne inpacam, eu in acel moment nu am stiut ce sa fac si i-am spus ca da.
In seara aia mi-a spus ca nu merge la discoteca, eu am fost la o nunta, a doua zi am aflat de la o vara de a lui ca a fost la discoteca si ca a mers acasa pe la ora 5.NU am apucat sa vb cu el despre asta ca el lucreaza ziua si nu prea apucam sa vorbim la tel, doar seara un pic,
A treia zi vorbeam cu vara lui la tell si ea mergea la magazin(bar) si el era acolo cu niste baieti la o bere.Si eu i-am dat un bep sa ma sune si l-am intr unde e si ma mintit ca e acasa, eu atunci nu i-am spus nimic sa nu ii fac probleme lu varsa.Si i-am sp de ce e asa de galagie si a spus ca are musafirei.Si a inchis repede si a spus ca ma mai suna el.

Va rog mult spuneti-mi daca am facut bine ca m`am inpacat cu el, tin enorm de mult la el. Dar vad ca nici bine nu ne-am inpacat si m-a luat din prima cu minciuni...

CE sa fac?

Răspuns Câştigător
| didu_5680 a răspuns:

Stiu ca iti vine greu sad dar spre binele tau, renunta la el, mai bine acum decat mai tarziu sad e un sfat din suflet. Tu il iubesti enorm, dar el nu te vede decat ca pe o alta "cucerire" a lui, el nu e fericit acum ca v-ati impacat, el e mandru ca te-a putut prosti inca o data, nu vreau sa te supar, dar din cate ai spus am inteles ca nu tine la tine, nici macar un pic. Minciunile lui vor continua, pentru ca a facut-o de atatea ori si e obisnuit sa creada ca tu nu observi "micile" lui "scapari".
Gandeste-te ca nu meriti sa suferi si sa plangi pentru o persoana careia nu ii pasa, gandeste-te ca meriti mult mai mult, meriti o persoana care sa fie alaturi de tine atunci cand ai nevoie, si in care poti avea incredere, o persoana pe care te poti baza, care te respecta in primul rand si care iti arata la fel de multa dragoste cat oferi si tu.
Vorbeste cu el, spune-i ca mai bine se termina acum decat mai tarziu, spune-i ce simti pentru el si ca nu mai suporti suferinta minciunilor lui, nu il lasa sa te calce in picioare in continuare, si nu te lasa dusa de valul unor noi promisiuni de schimbari in mai bine pentru ca nu se va schimba.Ai dreptul de a fi fericita, nu il lasa sa ti-l ia.
Incearca sa il uiti, petrece cat mai mult timp cu prietenele tale, intalniti-va, plimbati-va, spuneti glume, dansati si radeti, fa-ti prieteni noi, fa-ti prieteni baietiwinking nu iubiti, prieteni, asa iti vei da seama ca toti au ceva special, si ca meriti mult mai mult. :* Timpul le va rezolva pe toate.

6 răspunsuri:
| JustShadows a răspuns:

Buna!happyInteleg ca tii la el, dar inainte de toate trebuie sa stii daca asta iti face bine, sau rau. O relatie in care simte doar unul dintre parteneri nu are durata, trebuie sa se implice ambii.Vezi gasi raspunsul inauntrul tau, dupa ce vei discuta cu el.Ai grija de tine!happy

| Miha1308 a răspuns:

Lasa-l si incearca sa il uiti.Nu te merita...sincer decat sa traiesti numai in minciuna nu are rost. e greu stiu dar asa e mai bine, parerea mea.Multa bafta!:*

| Muppet a răspuns:

Nu mai sta cu el... daca te minte e clar ca nu vrea ceva serios si se foloseste de tine tongue.si eu am trecut prin ceva asemanator dar nu am fost inselata doar ca nu imi dadea atentia pe care o vroiam si pana la urma ne-am despartit. mi-a fost greu ca tineam mult la el dar peste ceva timp am gasit pe altcineva si am uitat de fostulwinking

Asta e parerea mea dar e doar decizia ta ce vei face...Totusi nu te lasa mintita big grin

| Ann95 a răspuns:

Nu te inteleg, de ce te-ai impacat cu acel timp, daca erati despartiti, doar dintr-un impuls? Oricat de mult l-ai iubii nu ar trebui sa stai cu el daca te minte. Nu merita, oricine ar fi.

| ßέßέ a răspuns:

Lasa`l urgent! Pai daca v-ati impacat si el tot asa continua? Ce rost are...straight face Te minte si asta nu e un lucru bun. Mai simplu isi bate joc de tine pe fata. Nu te merita, pentru ce tu sa stai sa suferi dupa el si el cine stie cu cine ii si ce face. [-x

| Nu cOnTeAzA! a răspuns:

Tu ai sa suferi mai mult pentru ca te-ai impacat, daca de la inceput te minte.mai departe tot asa va continua! Nu trebuia sa-l ierti deodata, trebuia sa-l lasi sa sufere, sa umle din urma ta, atuncea avea sa vezi tine la u ori nu! Vb cu el serios zii tot ce stii in fata, daca vezi ca nu vrea sa recunoaska, nici nu stiu,,, mai are rost sa fii cu el? iarashi sa suferi? sa plingi? ori e timpul sa-ti gasesti pe altcineva? Nu fa doar ceia ce-ti spune inima, dar si mintea.Bafta!