| anonim_4396 a întrebat:

Buna plac un baiat de la alta clasa cu un an mai mare decat mine este a8-a. si este nou in scoala din sem 1 de cand a inceput scoala..mentinoez ca imi place de el. nu am vorbit niciodata cu el... ajutati-ma ce sa fac. vreau sa fiu cu el. p.s sunt mai timida >:" FUNDA

2 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Nu cred că ştii, dar unii băieți (de clasa a VIII-a sau nu) se gândesc mai mult la fizicul (corpul) unei fete, nu se gândesc şi la inteligența ei.
Aşa că, slabe șanse să impresionezi un tip de-a opta.
Sunt în clasa a VIII-a (dar ăsta e secretul nostru), şi vreau să spun că majoritatea (cu mici excepții) se uită doar la sâni şi fund, făcând în faţa fetelor gesturi mai puțin decente.
Oricum, nu spun că impresionarea unui băiat de clasa a VIII-a este imposibilă.
Fiecare băiat are şi preferințele lui, desigur. Dacă tu știi cât de cât ceva despre el, atunci, fii sigură că ai un as în mânecă.
Totuși nu te lăsa pe ape, învăță în continuare cât de mult poți, fii respectuoasă şi draguță cu toată lumea.
Dar dacă e un tip de ăla care se crede șmecher, lasă-l. Nu merită!
Ziceai că ești mai timidă?
Aşa am fost şi eu, şi de fapt sunt în continuare genul ăla de fată timidă, rece, fără suflet/ sentimente, copilăroasă, imatură, etc. Cam aşa mă descriu pe mine ceilalți.
Nu cred că ştii, dar de obicei un băiat umblă după o fată, nu fata după el. Bine, nu este o regulă, dar elegant ar fi să lași băiatul să te cucerească.
Dar ca sfat, îţi spun să te dai bine pe lângă prietenii lui, când îl vezi să-i spui "bună" şi să zimbești în continuare, şi poate cine știe.
Anul 2013 aduce surprize noi!

| iuuiu a răspuns (pentru positivity):

Nu este smecher. sau ecva de genu.el sta mai retras. sad adica se duce singur la magazin straight face. e cam retras.