| Anonima181991999kkkk a întrebat:

Bună...poate mă credeți penibilă dar a dat un băiat frt frumos mesajj și mi-a cerut o poza cu mine pentru că eu nu am postate și din cauză că sunt urâta, i-am trimis una de pe net. Avem o săptămână de când vorbim și am început să țin la el...acum in seara asta a zis daca vreau sa vorbim pe apel video..nu i-am zis nimic și nici nu pot sa recunosc că sunt alta persoana pentru că m-am obișnuit să vorbim in fiecare zi happy.
Fără hate, ce as putea face?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Hyperion7 a răspuns:

Sa fii sinceră și să-i spui situația alb pe negru!
Exista doua variante,fie nu tine cont și mergeți mai departe,fie va pleaca și na,trebuie să îți asumi!
Uite,tu sa fii aia,cum ai vedea situația? Cum ai reacționa în această privință?
Lăsând asta la o parte o clipă, trebuie sa înțelegi că dacă tu te vezi urâtă, asta nu înseamnă că și eștiwinking
Noi oamenii avem tendința de a ne judeca foarte aspru și suntem toleranți cu ceilalți.
Faptul că tu crezi că nu arăți foarte bine, asta nu înseamnă că așa și e.Cel mai probabil suferi de lipsa de încredere în tine și de aia te desconsideri.
Repet, trebuie să-i spui și să-ți asumi consecințele!
Bafta!

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu știi dacă nu te place

| Violleta2022 a răspuns:

Asa-i cand minti si apoi regreti, ajungi sa pierzi si sa suferi in viata.

Nu ai decat o singura solutie, sa-ti arati adevarata fata si sa speri ca te va ierta cu minciuna aia, desii nici o relatie nu are sanse de izbanda cand incepe cu minciuni.

| dullcat a răspuns:

Buna.Trebuie sa iti asumi consecintele.Fie ii spui adevarul, fie incetezi sa mai vorbesti cu el deoarece minciuna are picioare scurte.Eu nu cred ca esti asa urata, ci iti atribui tu etichete aiurea fiindca te uiti prea mult la fetele,, perfecte'' de pe instagram.Cauta sa vezi frumosul din tine, altfel sa stii ca nici altcineva nu te va putea vedea frumoasa daca tu nu o faci.

| sammie a răspuns:

Mai bine îi spuneai că nu vrei să-ți arati fata decat sa-l minti. Acum spune-i adevarul.

| anonim3248 a răspuns:

Să îl blochezi și el va crede că ești fata din poza de pe internet și nu mai vrei să discuți cu el.

| anonim3248 a răspuns:

El dacă e frumos nu discută doar cu o fată pe internet.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-ți dau cu hate, dar tot ce îți poți spune că în viața trebuie sa fii tu însuți. Știu că sună cliseic, dar să știi că un băiat cu valori morale va aprecia sinceritatea și mai ales că băieților le plac fetele sigure pe ele pentru că da, contează mult și atitudinea.

| pufulescu0o a răspuns:

Ia incearca sa vorbesti cu el si vezi ce iese. Daca te blocheaza, asta e, sa iti fie invatare de minte, daca accepta sa vorbeasca cu tine atunci bucura-te! Inseamna ca stii sa vorbesti cu oamenii.
Si oricum trebuie sa te credem pe cuvant ca esti urata, nu stiu ce consideri tu ca fiind uratenie. Perfect nu e nimeni!