| Mia999 a întrebat:

poate pare o intrebare absurda!happy
Dar cum as putea slabi? [ eu pun foarte mult pe abdomen.] doar acolo ma ingras... si nu prea stiu ce sa fac, cu diete nu merge... Pastile, nici nu ma gandesc sportul nu prea da semne. Ce pot face altceva?sad Thanks:*:*

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

1. fructele si legumele NU sunt la baza nutritiei
2. daca mananci doar ce scrie in linkul ala iti faci praf sanatae

Uite ce poti manca :
http://www.getfit.ro/......abire.html

La baza alimentatiei MEREU au fost si vor fi CARBOHIDRATII, NU fructe+legume.

4 răspunsuri:
| MioaraParalescu a răspuns:

Sportul nu da semne pentru ca nu te tii de el happy
Trebuie sa faci mult sport, si trebuie sa stii si ce sa faci pentru ca daca faci abdomene nu vei scapa niciodata de grasimea de pe abdomen.
Sportul e singura solutie!

| hurricaneX a răspuns:

Diete, nu, poate diete mai usoare dar nu brutale care sa te epuizeze sau sa ajungi la spital ( doamne fereste ) nici pastilele nu ar fi indicate.
Incearca sa mananci mai multe fructe si mai multe vitamine ( aici ma refer la fructe, legume ) si mai mult sport.
Spor la slabit.

| Cosmin86 a răspuns (pentru hurricaneX):

Nu slabesti prea mult doar cu fructe si legume, de fapt nici nu ar trebui sa fie la baza nutritiei. Carbohidratii sunt la baza nutritiei.

Si nu uita de proteine si grasimi sanatoase.

| Simmi a răspuns:

Http://www.romanialibera.ro/......63970.html
Ar parea putin cam greu daca esti sub varsta de 18 ani dar totusi ai putea incerca. Fructe, legume si exercitii! BAFTA. :*

| Cosmin86 a răspuns (pentru Simmi):

1. fructele si legumele NU sunt la baza nutritiei
2. daca mananci doar ce scrie in linkul ala iti faci praf sanatae

Uite ce poti manca :
http://www.getfit.ro/......abire.html

La baza alimentatiei MEREU au fost si vor fi CARBOHIDRATII, NU fructe+legume.