| HelpingPeople a întrebat:

Buna! Port aparat dentar si ortodontul meu vine o data pe luna in oras, iar mie mi-a cazut un elastic de la un bracket si simt sarmulita cum se misca, ce pot face? Sa merg la un alt ortodont doar pentru elastice sau sa astept pana la urmatoarea sedinta? Tin sa mentionez ca am pe 25 mai.

Răspuns Câştigător
| Davcos234 a răspuns:

Si eu port aparat dentar, daca ai ceara ortodontica poti incerca sa lipesti acea sarmulita. Daca se agraveara si sarmulita iti intra in obraz sau in gingie ar trebui sa te duci la alt ortodont.

1 răspuns:
| Anemona2020 a răspuns:

Suna l și spune-i ce ar fi de făcut